Midea WHD-113FB1

Απάντηση
Anita
Δημοσιεύσεις: 167
Εγγραφή: Παρ Οκτ 22, 2021 3:55 pm

Midea WHD-113FB1

Δημοσίευση από Anita »

Αυτό είναι ένα καλό μίνι ψυγείο. Ο καταψύκτης διατηρεί τα πράγματα κατεψυγμένα, το ψυγείο κρατά τα πράγματα κρύα και δεν χρειάζεται να χρησιμοποιώ τα παραγεμισμένα κοινόχρηστα ψυγεία στην κουζίνα. Είναι αρκετά μεγάλο για να χωρέσει αρκετό φαγητό, αλλά αρκετά μικρό για να χωράει καλά στον κοιτώνα ~ 200 τετραγωνικών μέτρων. Συνιστάται ιδιαίτερα για κάθε φοιτητή που θέλει/χρειάζεται να μαγειρέψει μόνος του.

Επίπεδο θορύβου: Πιο ήσυχο από ό,τι περίμενα, κάνει λίγο θόρυβο. Έχω διαταραχή της ακουστικής επεξεργασίας, οπότε οι επαναλαμβανόμενοι/συνεχείς θόρυβοι με οδηγούν στον τοίχο, αλλά είμαι πραγματικά ευχαριστημένος με αυτό το ψυγείο. Εάν ο θόρυβος σας ενοχλεί, είναι σίγουρα αρκετά ήσυχος για να τον καλύψετε με ανεμιστήρα ή απαλή μουσική υπόκρουση.

Τα ράφια και το συρτάρι στο ψυγείο έχουν καλά μεγέθη/με καλή απόσταση για μένα, αλλά αν δεν σας αρέσει το ράφι μπορείτε να το βγάλετε. Τα μεγέθη των διαμερισμάτων της πόρτας είναι κάπως περίεργα, ειδικά από τη στιγμή που δεν πίνω αναψυκτικό, επομένως μην χρησιμοποιείτε τη σχάρα για δοχεία αναψυκτικού. Εάν είστε πρόθυμοι να βάλετε λίγη κολλητική ταινία, ωστόσο, μπορείτε να κάνετε πολλά με αυτό. Μακάρι η κατάψυξη να είχε ένα ράφι για να μπορούσα να φτιάξω πάγο πιο βολικά, αλλά το να γυρίσω ανάποδα ένα διχτυωτό δίσκο χαρτιού 8,5x11 θα έλυνε αυτό το πρόβλημα.

Η παγοθήκη που συνοδεύει το ψυγείο είναι πολύ μικροσκοπική, κάτι που μου αρέσει και εμένα, αφού τα παγάκια χωράνε στα μπουκάλια μου με αυτόν τον τρόπο. Το ψυγείο συνοδεύεται επίσης με μια ξύστρα πάγου, την οποία δεν έχω χρησιμοποιήσει στο ψυγείο, αλλά έχω χρησιμοποιήσει στο παράθυρό μου όταν πάγωσε νωρίτερα αυτό το χειμώνα.

Είχα μόνο ένα πραγματικό πρόβλημα με αυτό το ψυγείο μέχρι στιγμής: όταν έφτασε σε εμένα, ένα από τα πόδια ισοπέδωσης είχε ραγίσει κατά τη διάρκεια της αποστολής, επομένως δεν καθόταν στο ίδιο επίπεδο. Μια μικρή κολλητική ταινία το έφτιαξε και τώρα δεν έχω πρόβλημα. Είναι ένα πραγματικά δευτερεύον ζήτημα, αλλά ήθελα να είναι μια ολοκληρωμένη ανασκόπηση.

Συνολικά, αυτό ήταν το τέλειο ψυγείο για μένα. Αν ψάχνετε για ένα μίνι ψυγείο κοιτώνα, θα συνιστούσα να πάρετε αυτό, καθώς έχει έναν καταψύκτη καλού μεγέθους με ξεχωριστή πόρτα, αλλά αν δεν χρειάζεστε πραγματικά έναν καταψύκτη και θέλετε οι άνθρωποι να σταματήσουν να παίρνουν πράγματα που βάζετε το ψυγείο, σκεφτείτε να αγοράσετε ένα διαφορετικό μίνι ψυγείο χωρίς καταψύκτη. Κοστίζει περίπου 150 $ όταν το αγόρασα, οπότε αν η τιμή είναι σημαντικά υψηλότερη όταν διαβάζετε αυτό, θα συνιστούσα να περιμένετε να πέσει.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ψυγεία”