Midea MRC04M3AWW

Απάντηση
melina
Δημοσιεύσεις: 159
Εγγραφή: Παρ Σεπ 10, 2021 2:32 pm

Midea MRC04M3AWW

Δημοσίευση από melina »

Είμαι τόσο θυμωμένος αυτή τη στιγμή! Αγόρασα βοδινό κρέας αξίας περίπου 300 δολαρίων από έναν φίλο που έσφαξε μια αγελάδα. Αγόρασα αυτόν τον καταψύκτη ειδικά για να τον κρατήσω. Ήταν ελαφρώς κατεστραμμένο από την αποστολή, αλλά φαινόταν να λειτουργεί καλά, οπότε δεν το επέστρεψα. Το άφησα να τρέξει για 3 εβδομάδες πριν βάλω κρέας για να βεβαιωθώ ότι δούλεψε. Δούλεψε μια χαρά για 3 μήνες. Σήμερα μπαίνω στο γκαράζ μου και βρίσκω ένα ίχνος αίματος στο πάτωμα (διέρρευσε από την αποχέτευση). Η κατάψυξη είναι εντελώς σβηστή και όλο το κρέας είναι σκουπίδια!! Τίποτα δεν άγγιξε τον διακόπτη λειτουργίας και ήταν ακόμα συνδεδεμένος. Απλώς δεν ανάβει καθόλου τώρα.

Ξέχασα βέβαια να παραδώσω την κάρτα εγγύησης (φταίω, το ξέρω), οπότε δεν μπορώ να την επιστρέψω. 200 $ για την κατάψυξη και 300 $ για το κρέας - μόλις πέταξα 500 $!

Δεν ξέρω αν πήγε άσχημα λόγω της ζημιάς στη ναυτιλία ή όχι, αλλά ήθελα να δημοσιεύσω την εμπειρία μου μιας και το αγόρασα γιατί είχε καλές κριτικές.
Anita
Δημοσιεύσεις: 167
Εγγραφή: Παρ Οκτ 22, 2021 3:55 pm

Δημοσίευση από Anita »

Αγόρασα αυτόν τον καταψύκτη πριν από σχεδόν τρία χρόνια για να κρατήσω τη μερίδα μας από ένα γουρούνι που είχαμε σφάξει - το οποίο ήταν περίπου 75 λίβρες από διάφορα κομμάτια χοιρινού κρέατος. Ο καταψύκτης έφτασε στην ώρα του και δεν είχε βαθουλώματα σε αντίθεση με μερικά από αυτά που έχω δει να αναθεωρηθούν. Ο καταψύκτης είχε το τέλειο μέγεθος για τη μερίδα του κρέατος που αγοράσαμε και από τότε συνεχίζει να μας χρησιμεύει ως κανονική αποθήκευση κατάψυξης. Είναι στιβαρό χωρίς να είναι πολύ ογκώδες και έχει επιβιώσει από δύο κινήσεις τα τελευταία τρία χρόνια εντελώς αλώβητο. Είμαι πολύ ευχαριστημένος με αυτήν την αγορά και έχω συστήσει αυτόν τον καταψύκτη σε άλλους που αναζητούν έναν αξιοπρεπή καταψύκτη που θα ταιριάζει καλά σε ένα μικρό διαμέρισμα (>1200 τετραγωνικά πόδια) και θα διαρκέσει για χρόνια.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Καταψύκτες”