Launch Write Πιο απλό... δεν γίνεται με τίποτα!

Απάντηση
Takis
Δημοσιεύσεις: 373
Εγγραφή: Τρί Μαρ 30, 2021 1:44 pm

Launch Write Πιο απλό... δεν γίνεται με τίποτα!

Δημοσίευση από Takis »

Τις τελευταίες μέρες περνάω μια φάση ψάχνοντας ένα καλό (κατά τα γούστα μου) και απλό κειμενογράφο. Η αλήθεια είναι πως ζητάω πολλά. Από συγχρονισμό με το σύννεφο και φοβερό interface, μέχρι ανάλογο app για το iOS κτλ. Είμαι ολίγον δύσκολος, είναι και οι επιλογές πολλές και το όλο θέμα γίνεται κουραστικό. Οπότε ας δοκιμάσουμε κάτι super minimal!

Μπορεί να μην το χρησιμοποίησα ποτέ από τη μέρα που έβαλα το Lion, αλλά το Launchpad είναι ένα πανέμορφο feature. Ίσως να μην βολεύει τους πάντες, το εφέ του και ο απλός τρόπος λειτουργίας του είναι που το κάνουν ιδιαίτερα βολικό. Φανταστείτε τώρα την ίδια λειτουργία, όμως αντί να εμφανίζονται μερικές σειρές από εικονίδια, να εμφανίζεται ένας κέρσορας και να περιμένει το κείμενο σας!

Το Launch Write είναι ότι πιο απλό μπορεί να φανταστεί κανείς για την αποθήκευση γρήγορων σημειώσεων. Δεν έχει κανένα απολύτως feature και το μόνο που κάνει είναι να δέχεται σημειώσεις ala Launchpad. Ένα κλικ στο εικονίδιο του και γράφετε, Esc και είστε πίσω σε ότι κάνατε. Τόσο απλό!

Σίγουρα δεν θα αφήσω το Evernote για χάρη του και θα συνεχίσω να ψάχνω για ένα καλό και απλό κειμενογράφο με τα features που θέλω. Όμως το Launch Write είναι ένα μικρό διαμαντάκι που κοστίζει 1,59 € και πολύ πιθανόν να το λατρέψετε για όλα αυτά που δεν έχει!
Απάντηση

Επιστροφή στο “MacOS”