BeerStat: Είστε fan της μπίρας; Υπάρχει app και γι’ αυτό

Απάντηση
Takis
Δημοσιεύσεις: 373
Εγγραφή: Τρί Μαρ 30, 2021 1:44 pm

BeerStat: Είστε fan της μπίρας; Υπάρχει app και γι’ αυτό

Δημοσίευση από Takis »

Οι πρώτες καλοκαιρινές μέρες έχουν κάνει ήδη την εμφάνιση τους και οι βραδινές έξοδοι σιγά σιγά επιβάλλονται. Και όσο σφίγγουν οι ζέστες, τόσο πιο λαχταριστές γίνονται οι παγωμένες μπίρες! Καλό είναι όμως να μην το παρακάνουμε και μιας και όλη μας η ζωή πλέον γυρνάει γύρω από μερικά taps στο iPhone, τι πιο φυσικό απ' το να μετράμε τα μπιρόνια με το ανάλογο app.

Η αλήθεια είναι πως δεν θα πήγαινε ποτέ το μυαλό μου σε μία εφαρμογή σαν το BeerStat. Άλλωστε μου είναι ήδη δύσκολο να θυμηθώ να κάνω check-in στα foursquare κλπ... πόσο μάλλον να κρατάω το σκορ των ποτών μου. Άσε που δεν είμαι καν το πιο γερό ποτήρι στο πλανήτη!

Το BeerStat πάντως όχι μόνο είναι το πρώτο και μοναδικό στο app στο είδος του, αλλά πολύ πιθανόν να είναι και το τελευταίο μιας και ο δημιουργός του φαίνεται πως έχει σκεφτεί τα πάντα! Με λίγα taps στο υπέροχο interface του μπορείτε να καταχωρήσετε τις αγαπημένες σας μπίρες και τα στοιχεία τους, ώστε να κάνετε την καταμέτρηση τους πολύ εύκολη όταν έρθει η ώρα. Όπως με κάθε εφαρμογή που κρατάει κάποιου είδους στατιστικά, συνήθως αυτό που προκαλεί εντύπωση είναι τα δεδομένα που μαζεύονται μετά από κανένα μήνα χρήσης. Με το BeerStat σίγουρα θα μάθετε ποια μάρκα μπίρας καταναλώνεται πιο συχνά, πόσο τις εκατό αλκοόλ κυκλοφορεί στο αίμα σας το μήνα και διάφορες άλλες ενδιαφέρον πληροφορίες.

Μπορεί το BeerStat να μην είναι η εφαρμογή που θα σας λύσει τα χέρια σε κάποια καθημερινή σας δραστηριότητα, αλλά σίγουρα είναι ένα πάρα πολύ προσεγμένο app που αξίζει τα 0,79€!
Απάντηση

Επιστροφή στο “iOS εφαρμογές”