NoteTote: Κατεβάστε τα πάντα... από μακριά

Απάντηση
Katerina
Δημοσιεύσεις: 298
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 17, 2021 5:09 pm

NoteTote: Κατεβάστε τα πάντα... από μακριά

Δημοσίευση από Katerina »

Μπορεί να μου αρέσουν τα όμορφα μενού με τις πολλές επιλογές και οι εφαρμογές που κάνουν περίεργα και πολύπλοκα πράγματα, αλλά οι απλές εφαρμογές με τον πιο απλό χειρισμό είναι αυτές που τελικά κάνουν την περισσότερη δουλειά. Ως χρήστης του Transmission και του Dropbox, έχω ρυθμίσει τον αγαπημένο μου torrent client να ελέγχει συνέχεια ένα φάκελο του Dropbox για νέα αρχεία και όταν βρει κάτι να ξεκινάει αυτόματα το downloading. Με αυτό το τρόπο μπορώ να ξεκινήσω το downloading στον iMac του σπιτιού μου χωρίς καν να είμαι εκεί. Δυστυχώς όμως τα downloads δεν περιορίζονται μόνο στα torrents και μέχρι τώρα ο μόνος εύκολος τρόπος για να προσθέσω ένα νέο download που δεν ήταν torrent ήταν μέσω remote desktop.

Λαμβάνοντας υπόψιν την περιορισμένη ταχύτητα που έχω στο iPhone μου όταν κάνω χρήση της 4G σύνδεσης μου, το remote desktop μόνο και μόνο για να προσθέσω ένα download δεν είναι η καλύτερη λύση. Με 3,99 € όμως το NoteTote λύνει το όλο πρόβλημα με τον πιο εύκολο τρόπο και μάλιστα χρησιμοποιώντας ελάχιστο bandwidth!

Το NoteTote είναι μια μικρή εφαρμογή που κατοικεί στο menubar του Mac OS X και ελέγχει τις σημειώσεις σας στο Simplenote προκειμένου να εντοπίσει download URLs. Για όσους δεν το γνωρίζουν ήδη, το Simplenote είναι μία φανταστική υπηρεσία που μπορεί να δουλέψει σχεδόν από κάθε κινητό ή μέσω πολλών εφαρμογών με το ανάλογο extension. Και οι δύο εφαρμογές βασίζονται έντονα στη φιλοσοφία της απλότητας και απλά κάνουν αυτό που πρέπει χωρίς πολλά πολλά. Το NoteTote αναλαμβάνει να κατεβάσει οποιοδήποτε είδος αρχείου υπάρχει στο internet και δεν χρειάζεται να γίνετε hacker για να κάνετε μερικά απλά (πλέον) πράγματα.
Κατεβάστε τα πάντα... από μακριά!
Απάντηση

Επιστροφή στο “MacOS Software”