AOC G2590PX Gaming Monitor 24.5" FHD 144Hz

Απάντηση
Katerina
Δημοσιεύσεις: 298
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 17, 2021 5:09 pm

AOC G2590PX Gaming Monitor 24.5" FHD 144Hz

Δημοσίευση από Katerina »

Παρα πολυ καλο προιον. Το πηρα κατα βαση για FPS gaming. Παρολο που το πανελ ειναι ΤΝ, όλως περιέργως η θεαση ακομα και απο το πλαι ειναι καλη! Αξιζει φουλ!

Edit!!

Η οθονη ειναι τρομερη! Εχω εντυπωσιαστει τοσο πολυ που ηρθα να αναφερω κιαλλα! Διαβασα καπου σε καποιες κριτικες αλλωνων οτι δεν ηταν πολυ φωτεινη κλπ κλπ. Ειναι τοσο φωτεινη που με ενοχλει στα ματια και θελει ρυθμιση για να κατεβασω την φωτεινωτητα της! Τα χρωματα ειναι τελεια, η γωνια θεασης ειναι η ιδια με την 50αρα Samsung (IPS) που εχω καρφωμενη στον τοιχο και γενικα δεν βρισκω ουτε 1 αρνητικο! Απλα τρομερη οθονη για τα λεφτα της!

Edit vol 2.

Μιας και βλεπω οτι πολλοι χρηστες βρισκουν την αξιολογηση μου χρησιμη, θα αναφερω κιαλλα. Εχω την οθονη για πανω απο μισο χρονο τωρα και η αποψη μου εξακολλουθει να ειναι η ιδια. Δεν θα την αλλαζα αυτη τη στιγμη με τιποτα αλλο. Ο μηδαμηνος χρονος αποκρισης της ειναι τρομερα αισθητος ακομα και στο ποντικι οταν browsαρω στο ιντερνετ η οταν γραφω κωδικα (μετακομισα το pc σε αλλο σπιτι και για ενα διαστημα ειχα την παλια μου οθονη και αντιλαμβανομουν την διαφορα μεγαλυτερου χρονου αποκρισης στο ποντικι!!). Οσο για γωνιες θεασης φωτεινοτητα χρωματα κλπ, δεν βρισκω καμια διαφορα σε συγκριση με ενα IPS panel στο ιδιο budget. Ισα ισα η συγκεκριμενη μου φαινεται μακραν καλυτερη ακομα και απο τα IPS οσον αφορα χρωματα φωτεινοτητα και θεαση.
Απάντηση

Επιστροφή στο “PC monitor”