ANNKE 5MP Lite Wired Security Camera System, 1TB Hard Drive, H.265+ 8CH Surveillance DVR and 8 x 1080p HD Weatherprof

Απάντηση
melina
Δημοσιεύσεις: 159
Εγγραφή: Παρ Σεπ 10, 2021 2:32 pm

ANNKE 5MP Lite Wired Security Camera System, 1TB Hard Drive, H.265+ 8CH Surveillance DVR and 8 x 1080p HD Weatherprof

Δημοσίευση από melina »

Έχει περάσει πάνω από ένα χρόνο και ανέβασα τη βαθμολογία μου από 5 αστέρια σε 3 λόγω των εξής:

- Τον Ιούνιο του 2019 η πρώτη κάμερα σβήνει και δεν έδειξε τίποτα άλλο εκτός από το λογότυπο Annke και την ταχύτητα μετάδοσης αυτής της μονάδας. Έκανα επανεκκίνηση του συστήματος, έλεγξα τις συνδέσεις, απεγκατέστησα και επανεγκατέστησα την εφαρμογή και τελικά επικοινώνησα με την Annke, η οποία ακόμη και τώρα μετά από πολλά μηνύματα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου δεν απάντησε ποτέ στα email μου για βοήθεια και μετά από άλλες κάμερες που απέτυχαν να διεκδικήσουν εγγύηση.

- Το τμήμα τεχνικής υποστήριξης και/ή εγγύησης της Annke είναι άχρηστο και δεν απάντησε στα ερωτήματά μου σχετικά με την αντικατάσταση της εγγύησης και με έστειλε μόνο στο διαδίκτυο για αντιμετώπιση προβλημάτων. Ωστόσο, μπορούν να μου στείλουν email πολλές φορές όταν πρόκειται να δημοσιεύσουν μια θετική κριτική στο Amazon ή να εισέλθουν για να κερδίσουν ένα από τα προϊόντα τους!

- Κατάλαβα ότι όπως πίστευα αρχικά ότι οι κάμερες και οι 6 από τις 8 που σβήστηκαν λειτουργούσαν ακόμα, αλλά μόνο μετά από δοκιμή των καμερών στις 2 εναπομείνασες κοτσίδες τροφοδοσίας της κάμερας, η μία ήταν επίσης ένα κακό ή ελαττωματικό καλώδιο BNC, αλλά τα υπόλοιπα ήταν επειδή τα τροφοδοτικά και παίρνετε 2 με 4 pigtails το καθένα δεν είναι αρκετά ισχυρά για να συνεχίσουν να υποστηρίζουν 4 κάμερες που στέλνουν δεδομένα πίσω συνεχώς.

Έτσι, από τα 2 τροφοδοτικά με 4 pigtails, μόνο 1 pigtail βύσμα σε κάθε τροφοδοτικό παραμένει σε λειτουργία και επίσης εργάζονται για την αποτυχία καθώς οι 2 υπόλοιπες κάμερες παρουσιάζουν συχνά τα ίδια τυχαία προβλήματα που παρουσίασαν οι προηγούμενες 6 πριν σκοτεινιάσουν πλήρως .

- Η βαθμολογία μου δεν έπεσε λόγω της κακής κατάστασης των τροφοδοτικών, ήταν λόγω της έλλειψης ανταπόκρισης από την εταιρεία! Έλα Annke ναι, αυτό ήταν ένα σύστημα $250+ όχι το πιο ακριβό, αλλά μείνε δίπλα στα προϊόντα σου! Ένα καλύτερο τροφοδοτικό με την προσθήκη 2 πρόσθετων τροφοδοτικών έτσι ώστε το καθένα να τραβάει μόνο 2 κάμερες θα κόστιζε μόνο περίπου 24 $ επιπλέον και αυτό είναι για τον καταναλωτή, θα ήταν φθηνότερο για εσάς!!

Έτσι, η βαθμολογία μου είναι 3 τώρα μετά από ένα χρόνο που έχω αυτό το σύστημα. Εξακολουθώ να μου αρέσει και θα συνιστούσα αυτό το σύστημα, ωστόσο, κάντε τη χάρη στον εαυτό σας από την αρχή, επενδύστε είτε σε ένα ισχυρότερο τροφοδοτικό είτε αγοράστε 2-4 πρόσθετα για να το αποτρέψετε!
Για την τιμή, αυτό είναι ακόμα ένα καλό σύστημα.

Ελπίζω αυτό να βοηθήσει!

*Ενημέρωση 16/10/18
Οι κάμερες έχουν ανέβει μερικούς μήνες τώρα και μέχρι στιγμής καλά.

Χορηγείται 1 πρέπει να επανατοποθετηθεί καθώς όταν δύει ο ήλιος, η λάμψη σχεδόν το κάνει άχρηστο, και το 2 φαίνεται να έχει τυχαία συσσώρευση συμπύκνωσης σε αυτά που προκαλεί ομίχλη, νομίζω ότι αυτό οφείλεται στην τοποθέτηση κοντά σε επιφάνειες από κασσίτερο και τη θερμότητα που εκπέμπεται από αυτό επιφάνεια. Σχεδιάστε για την κατασκευή περιβλημάτων για το καθένα για να δείτε εάν μειώνει αυτό το πρόβλημα. Επίσης, κράτησαν καλά τόσο μέσω του τυφώνα Florence όσο και του τυφώνα Michael χωρίς περιβλήματα, αλλά ακόμα.

Τα ξυπνητήρια έχουν τεθεί, ωστόσο ακούγεται ακόμη περισσότερο από ό,τι θα ήθελα, γι' αυτό πρέπει να συνεχίσω να προσαρμόζω αυτές τις ρυθμίσεις μέχρι να είναι ανεκτές καθώς τα μηνύματα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου είναι γελοία.

Κάνουν αυτό που χρειάζομαι, δηλαδή να καταγράφουν οποιαδήποτε ιδιοκτησία για να αποτρέψουν ή να αναγνωρίσουν απειλές και να καταγράψουν τον τρόπο οδήγησης, ώστε να έχω στοιχεία στο δικαστήριο εναντίον των γειτόνων μου που συνεχίζουν να το σκίζουν. Οι κάμερες τους απέτρεψαν για λίγο, αλλά τώρα έχουν επιστρέψει στις ίδιες παλιές βλακείες και τουλάχιστον τώρα δεν είμαι ο λόγος μου εναντίον τους!

Σημειώστε επίσης ότι αυτό το σύστημα ήταν ευκολότερο για μένα να διαμορφώσω από το σύστημα που βοήθησα στη ρύθμιση από το Sam's Club που αγόρασε η οικογένειά μου. Ωστόσο, χρειάζονται έναν ευκολότερο, ταχύτερο τρόπο επαναφοράς του κωδικού πρόσβασης διαχειριστή, δεδομένου ότι βρήκα μια δουλειά, αλλά εξακολουθεί να είναι μια ταλαιπωρία.
******************
Δεν τα έχω εγκαταστήσει ακόμα στις τελικές τους τοποθεσίες, ωστόσο τα σύνδεσα όλα και δοκίμασα, κάτι που ως επί το πλείστον ήταν αρκετά εύκολο. Όλες οι κάμερες ήταν ξεκάθαρες και λειτουργικές, οι οδηγίες ενώ οι μικροσκοπικές ήταν αρκετά επαρκείς για να καταλάβουμε την ουσία, τα πάντα περιλαμβάνονταν, η ρύθμιση ήταν γρήγορη και το σύστημα ήταν αθόρυβο. Δεν είμαι σίγουρος σε αυτό το σημείο πώς θα αντέξουν όταν επηρεαστούν από τα στοιχεία, αλλά μέχρι στιγμής όλα καλά.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Συστήματα CCTV”