Razer Seiren X USB Streaming Microphone

Απάντηση
Stavroula
Δημοσιεύσεις: 104
Εγγραφή: Τρί Ιαν 04, 2022 7:13 pm

Razer Seiren X USB Streaming Microphone

Δημοσίευση από Stavroula »

Το βαθμολογώ με 4/5 γιατί δεν μου εξήγησαν ότι χρειάζεσαι αντάπτορα για χρήση με τις βάσεις του βραχίονα. Φαίνεται ότι η Razer σταμάτησε να παράγει το προϊόν. Έπρεπε να ξοδέψω ώρες έρευνας και να αγοράσω λάθος προϊόντα, αλλά στο τέλος θα χρειαστεί να αποκτήσετε ένα On Stage MA200 5/8-inch Male έως 3/8-Inch...

ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΙΚΡΟΦΟΡΟ ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΡΟΧΟ!!! Η πλειοψηφία των κριτικών εκεί έξω είναι αρνητικές ΜΟΝΟ επειδή δεν ξέρουν πώς να ρυθμίσουν σωστά ένα μικρόφωνο USB. Ακολουθεί το βήμα προς βήμα μου

#1 για να πάρω ένα φίλτρο pop, σοβαρά..
#2 ορίστε στις ρυθμίσεις φωνής την ποιότητα ήχου σε DVD.
#3 Χρησιμοποιήστε μια εφαρμογή όπως το VoiceMeter Banana και πραγματικά διαμορφώστε το μικρόφωνο στα φωνητικά σας μοτίβα
#4 Μην κάνετε αναθεώρηση εάν δεν έχετε κάνει τίποτα από αυτά.
Giannis
Δημοσιεύσεις: 106
Εγγραφή: Κυρ Απρ 10, 2022 4:24 pm

Δημοσίευση από Giannis »

Εξαιρετικό μικρόφωνο εισαγωγικού επιπέδου για streamers. Απλώς θυμηθείτε να μεταβείτε στις ρυθμίσεις ελέγχου ήχου των Windows και να αλλάξετε την ποιότητα εγγραφής σε 2 κανάλια, 16 bit, 48000 Hz. Ποιότητα DVD. Ο λόγος που το 90 τοις εκατό των κατόχων αυτού του μικροφώνου λαμβάνουν κακή ποιότητα είναι επειδή αυτή η ρύθμιση δεν έχει αλλάξει.

Πλεονεκτήματα:

- Μικρό και κομψό
- εύκολο στη χρήση plug and play
- ωραίος καθαρός ήχος

Μειονεκτήματα:

- πρέπει να το κρατήσετε σχετικά κοντά για κορυφαία απόδοση ήχου
- είναι ένα stand up Το μικρόφωνο, επομένως, το να έχετε κοντά σας καταλαμβάνει επίσης χώρο στο γραφείο για τα ποντίκια και το πληκτρολόγιό
σας - αν χρησιμοποιούσατε βραχίονα μπούμας, θα δυσκολευτείτε να βρείτε ένα χωρίς προσαρμογέα

Τώρα σας προτείνω μερικές συνιστώμενες αγορές που πρέπει να συνοδεύονται με αυτό το μικρόφωνο:
  • Φίλτρο Pop : https: //www.amazon.com/gp/product/B01J5OTVTC
  • Φτηνός αλλά αξιόπιστος βραχίονας Neewer Microphone Arm Stand, Suspension Boom Scissor
  • Προσαρμογέας παξιμαδιών για τον βραχίονα μπούμας. αυτό είναι απαραίτητο για να τοποθετήσετε το μικρόφωνό σας: On-Stage MA-300 5/8" Male to 3/8" Female Knurled Mic Screw Adapter
stavros
Δημοσιεύσεις: 92
Εγγραφή: Δευ Φεβ 21, 2022 3:14 pm

Δημοσίευση από stavros »

Το αγόρασα και επέστρεψα επειδή η ποιότητα ήχου είναι πραγματικά βασική. Εννοώ πραγματικό βασικό, μονο τύπο βασικού. Δυσκολεύτηκα να αποφασίσω να το επιστρέψω γιατί φαίνεται υπέροχο, εννοώ πραγματικά υπέροχο. Προσαρμόζεται και σε βάσεις μικροφώνου. Είμαι βέβαιος ότι η αναβαθμισμένη έκδοση πρέπει να είναι θεαματική, αλλά η ποιότητα ήχου είναι πραγματικά ελλιπής σε αυτήν. Αγόρασα ένα Blue Yeti, αλλά ήμουν διστακτικός γιατί είχα τόσα πολλά προβλήματα με το Snowball. Το Yeti είναι άλματα πάνω από αυτό το μικρόφωνο, όπως άλματα και όρια. Μου άρεσε η εμφάνιση του Seiren, αλλά η ποιότητα ήχου θα έλεγα ότι είναι ένα αξιοπρεπές μικρόφωνο εξήντα δολαρίων, αλλά αυτή τη στιγμή είναι υπερτιμημένο. Ηχογράφησα μερικά κλιπ και αν μπορέσω να τα εντοπίσω στον σκληρό μου δίσκο, θα τα ανεβάσω. Είναι στο ίδιο επίπεδο με το Snowball, αλλά περίπου 5 βήματα πιο κάτω από το Yeti. Ελπίζω ότι αυτό βοηθά. Ενημέρωσέ με. ελέγξτε το κανάλι μου στο utube αν θέλετε να δείτε βίντεο σύγκρισης μεταξύ του Snowball (παλαιότερα βίντεο) και του Yeti. Εξακολουθώ να με ενδιαφέρει να τσεκάρω το SereinX γιατί το σχέδιο είναι τόσο όμορφο. Αν είστε δεκάχρονος streamer όμως, αυτό θα είναι εντάξει.
melina
Δημοσιεύσεις: 159
Εγγραφή: Παρ Σεπ 10, 2021 2:32 pm

Δημοσίευση από melina »

Σε ένα ήσυχο δωμάτιο, αυτό θα ήταν το μικρόφωνο της επιλογής μου. Η ποιότητα είναι καταπληκτική. Ωστόσο, αν συμβαίνει κάτι στο δωμάτιό σας και εννοώ θόρυβο, το μικρόφωνο θα το πάρει. Έχω το σετ μικροφώνου-ακουστικού Razer Blackshark v2 το οποίο χρησιμοποιώ για διαφωνίες και παιχνίδια, αλλά έχω ημικρανίες πρόσφατα, οπότε ήθελα να πάω σε ηχεία και σε ρύθμιση μικροφώνου. Οι φίλοι μου κυριολεκτικά δεν σταματούν να παραπονιούνται όταν χρησιμοποιώ αυτό το μικρόφωνο. Δοκίμασα όλες τις ρυθμίσεις,: απενεργοποίηση αυτόματης απολαβής, μείωση θορύβου, καταστολή θορύβου, όλες οι πιθανές ρυθμίσεις απλά δεν λειτούργησαν. Εάν κάνετε ροή, μπορείτε να ρυθμίσετε τα φίλτρα στο OBS που φαίνονται να είναι καλά. Αλλά για διαφωνία, είναι όχι όχι.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Μικρόφωνα PC”