Samsung QE55Q60T Smart 4K UHD 55"

Απάντηση
Kostas
Δημοσιεύσεις: 456
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 06, 2021 11:41 am

Samsung QE55Q60T Smart 4K UHD 55"

Δημοσίευση από Kostas »

Η εικόνα της q60T σε υλικό 4κ είναι φανταστικη ακόμη και στις 50 ίντσες. Το μαύρο απαιχτο ίσως ότι.. πλησιέστερο σε oled έχω δει. Σε σκοτεινό δωμάτιο δεν καταλαβαίνεις που ξεκινάει το μαύρο της οθόνης (καμία διαφορά δηλαδή με το σκοτάδι του χώρου, κανένα γκρι). Γωνίες θέασης πολύ καλές.
Εχω την τηλεοραση καποιες μερες τωρα.. Direct Full Array VA πανελ με local dimming και quantum hdr. τελεια μαυρα ισαξια μιας oled και πολυ ζωντανα χρωματα καθως και ωραιες γωνιες θεασης. δεν υπαρχει φοβος burn in οπως στις oled αλλα και να υπαρξει η samsung δινει εγγυηση 10 χρονων για το φαινομενο αυτο. Η εικόνα ανταποκρίνεται στις προσδοκίες και επιβεβαιώνει τα reviews που είχα διαβάσει πριν την αγορά.
Τα χρώματα είναι εξαιρετικά και το μαύρο απίστευτα καλό για LED τηλεόραση..Εξαιρετική εικόνα (απολαμβάνω 4k βιντεάκια), άψογη ενσωμάτωση Netflix, Ertflix και τα υπόλοιπα Hybrid,Το τηλεκοντρόλ (μικρό αλλά σχετικά στιβαρό-όχι ελαφρύ) μετά την πρώτη μέρα το συνηθίζεις και είναι τελικά ωραίο που είναι τόσο minimal με λίγα κουμπιά (κι ας μην έχει τους αριθμούς των καναλιών πρόχειρους, προσωπικά διαπιστώνω ότι δε μου χρειάζονται).

update 30/01/21 Κι'εμενα μου παρουσιασε το θεμα με τον θορυβο σε χαμηλες εντασεις κατω απο 10 και το προβλημα το ελυσα διαβαζωντας και σε φορουμ της samsung,

Με τηλεκοντρολ samsung με αριθμητικα πληκτρα πατας συνδυασμο πληκτρων για να μπεις στο "κρυφο μενου" που εχει η τηλεοραση.ο συνδυασμος των πληκτρων αυτων στο τηλεχειριστήριο: "Πληροφορίες, Μενού, Σίγαση, Ισχύς" και μετά η τηλεόραση ενεργοποιείται και εμφανίζει το μενού υπηρεσιών..(πρεπει το καλωδιο κεραιας να εχει βγει,να μην εχει τηλεοπτικο σημα η τηλεοραση).
πηγα στο sound ---amp3 ---και βρηκα "pqe inx" ...και την τιμη απο 18 την πηγα 23 και εκλεισα την τηλεοραση.
ως δια μαγειας το προβλημα λυθηκε.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Smart TV”