Wahl Ear, Nose & Brow 3in1 Personal Groomer 5545-2416

Απάντηση
Nikolaos
Δημοσιεύσεις: 461
Εγγραφή: Τρί Ιαν 19, 2021 5:02 pm

Wahl Ear, Nose & Brow 3in1 Personal Groomer 5545-2416

Δημοσίευση από Nikolaos »

Την συσκευή την έχω κάνα εξάμηνο και είναι η πρώτη του είδους της που χρησιμοποιώ. Το μοτεράκι της είναι ισχυρό και σε συνδυασμό με τις κοφτερές λεπίδες των τριών ανταλλακτικών κεφαλών που διαθέτει, οι τρίχες πάντα κόβονται, ποτέ δεν τραβιούνται. Ωστόσο είναι κάπως θορυβώδες πρέπει να ομολογήσω, αλλά σε λογικό βαθμό. Οι κεφαλές είναι πλενόμενες και είναι οι εξής:

1) μύτης, που αποδίδει όμορφα,
2) αυτιών, που
δυστυχώς αφήνει μισό περίπου χιλιοστό άκοπο μήκος τρίχας, και
3) φαβοριτών, όπου ισχύει το ίδιο· ωστόσο, απ' όσο γνωρίζω σ' αυτές τις μηχανές δεν επιτυγχάνεται ποτέ το μηδέν. Των φαβοριτών έχει και εξάρτημα - αποστάτη σαν σχαράκι που κουμπώνει συρταρωτά πάνω της για τριμμάρισμα φρυδιών μήκους 2 ή τεσσάρων χιλιοστών (το 2 είναι υπερβολικά κοντό για άντρα). Χρειάζεται αλλεπάλληλα περάσματα και αποδίδει μια χαρά.

Η εσωκλειόμενη μπαταρία έχει διανύσει καμιά ώρα χρήσης και ως τώρα δεν δείχνει σημάδια κόπωσης. Επίσης και οι τρεις κεφαλές έχουν αποσπώμενο, κουμπωτό κομμάτι για πρόσβαση στις λεπίδες. Δεν έχω ψάξει αν υπάρχουν ανταλλακτικές ή αν αξίζει η αλλαγή τους και πότε. Εν κατακλείδι αποδίδει σχεδόν εξολοκλήρου στον βαθμό που θα επιθυμούσα και για τα λεφτά της είμαι ευχαριστημένος και με το παραπάνω.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Trimmer”