Χτύπα ξύλο

Απάντηση
Katerina
Δημοσιεύσεις: 298
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 17, 2021 5:09 pm

Χτύπα ξύλο

Δημοσίευση από Katerina »

Είμαι 33 ετών και πριν από δύο χρόνια έκανα σχέση με έναν άντρα με τον οποίο αυτή τη στιγμή συζώ. Με φοβίζει όμως μια ιδιορρυθμία του -ή βίτσιο, όπως θα έλεγαν πολλοί- και γι' αυτό διστάζω να πω το ναι στην πρόταση γάμου που μου έκανε, αν και είναι πολύ γοητευτικός και σέξι. Μάλλον είναι λίγο ή πολύ μαζοχιστής. Του αρέσει να ντύνομαι με δερμάτινα ρούχα, συχνά να τον τιμωρώ σκληρά μαστιγώνοντάς τον και γενικά να παίζω το ρόλο της αυστηρής γυναίκας μέσα στο σπίτι. Δε σας το κρύβω ότι το βρίσκω διασκεδαστικό και μου αρέσει, κάτι βέβαια που με φοβίζει, διότι δε γνωρίζω τι θα ακολουθήσει στο μέλλον, αν τον παντρευτώ. Τον αγαπάω και περνάμε ωραία, αξίζει όμως τον κόπο να προχωρήσουμε; Βγήκε το ξύλο από τον Παράδεισο ή όχι;

Το ξύλο, όπως το είχε στο μυαλό του ο Παπαμιχαήλ, σίγουρα ναι. Για τη δική σου την περίπτωση όμως ίσως δε θα μπορούσαμε να πούμε το ίδιο, αφού τα πράγματα δε δείχνουν να είναι το ίδιο αθώα. Η ιδιορρυθμία του συντρόφου σου προς το παρόν δε μοιάζει να είναι ενοχλητική. Ίσα ίσα που δίνει και άλλη διάσταση στην όλη κατάσταση. Σαφώς, έχεις να κάνεις με έναν άνθρωπο με φαντασία, που του αρέσει να δοκιμάζει διαφορετικά πράγματα. Πολλές γυναίκες θα σε θεωρούσαν τυχερή και θα ήθελαν να ζήσουν μια ανάλογη εμπειρία. Άλλο όμως να γίνεται περιστασιακά, στο πλαίσιο του σεξουαλικού παιχνιδιού, και άλλο να είναι μια μόνιμη κατάσταση, χωρίς την οποία δεν μπορείτε να λειτουργήσετε σεξουαλικά. Αυτά τα παιχνίδια μερικές φορές καταντούν επικίνδυνα. Ένας σύντροφος με τέτοιες ιδιαιτερότητες δεν αποκλείεται στο μέλλον να βαρεθεί και να θελήσει να δοκιμάσει ένα πιο σκληρό παιχνίδι ή ακόμη και να αντιστραφούν οι όροι, οπότε θα γίνεις εσύ το θύμα και αυτός ο θύτης. Αναρωτήθηκες ποτέ αν θα δεχόσουν ένα τέτοιο είδος παιχνιδιού και τα ίσως επικίνδυνα όριά του; Γνωρίζετε τη σημασία της λέξης έλεγχος;

Έχετε βάλει κάποιον μυστικό κώδικα συνεννόησης, για να καταλαβαίνετε πού πρέπει να σταματήσετε, ώστε να μην κινδυνεύει η σωματική ακεραιότητα του ενός ή του άλλου; Είτε στη μία περίπτωση είτε στην άλλη, θα πρέπει μόνη σου να σκεφτείς και να αποφασίσεις αν είσαι διατεθειμένη να λειτουργείς ερωτικά με αυτό τον τρόπο μια ολόκληρη ζωή, χωρίς να βαρεθείς, να κουραστείς ή ακόμη και να πονέσεις.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Γενικά”