ΤΑ ΚΑΝΑΛΙΑ ΚΑΙ ΤΑ... ΚΑΛΑΜΙΑ ΤΟΥΣ!

Απάντηση
Kostas
Δημοσιεύσεις: 456
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 06, 2021 11:41 am

ΤΑ ΚΑΝΑΛΙΑ ΚΑΙ ΤΑ... ΚΑΛΑΜΙΑ ΤΟΥΣ!

Δημοσίευση από Kostas »

Να παίρνει κανείς καμία δέκα χιλιάδες ευρώ για ένα επεισόδιο; Δηλαδή να παίρνει σαράντα χιλιάδες ευρώ το μήνα; Που σημαίνει ότι αν κάνει – στην... χειρότερη - είκοσι επεισόδια παίρνει 200.000 ευρώ! Τη σεζόν! Χαλαρά!

Μωρέ, άμα του - της τα δίνουνε καλά κάνει και τα παίρνει - δεν τα παίρνανε και εμείς άμα τα έδιναν, θα τα παίρναμε! Το θέμα μου όμως είναι άλλο… Όταν έρχεται η κρίση, η... δύσκολη ας το πω, αυτός ή αυτή που τα… έπαιρνε τόσα χρόνια χοντρά, δεν πρέπει να βάλει νερό στο κρασί του;

Πρέπει να εξακολουθεί να έχει τρελές απαιτήσεις και… τουπέ του τύπου «αφού τα φέρνω,τα θέλω κι αν δεν τα πάρω θα πάω να... ξεκουραστώ» ή να επιδείξει σύνεση και… καλή διαγωγή; Τα έχω... πάρει πολύ άγρια, αλλά πάρα πολύ άγρια με μια σειρά νέων - κυρίως-ηθοποιών που «έγιναν» - ότι… έγιναν τέλος πάντων - και σήκωσαν ανάστημα και τουπέ τρελό. Να σε φωνάζει το κανάλι που σε έχει «φτιάξει»και να σου λέει «βάλε νερό στο κρασί σου, περνάμε ζόρια χοντρά» και εσύ να αδιαφορείς και να απαντάς αμετροεπώς «τόσα... κατεβαίνω, δεν... κατεβαίνω άλλο!»;

Ε, χαλάω, πώς να σας το πω; Γιατί αυτό σημαίνει αχαριστία τρελή. Ποιος - ποια είναι αυτός/ή που ενώ οφείλει στο κανάλι - το όποιο κανάλι - φέρεται έτσι επηρμένα; Και αυτό το οποίο με ξενερώνει και με χαλάει πιο πολύ, ξέρετε ποιο είναι; Ότι οι του καναλιού δεν του - της βαράνε μια κλωτσιά να τον - την πετάξουνε στη Μεσογείων, ή την Κηφισίας. Κάθονται και κάνουνε παζάρια!
Με τα… ψώνια - συγχωρήστε με! -, με τα… καλάμια.

Που έτσι που τους… έφτιαξαν - γιατί σε φτιάχνω αν σου... χώνω τουλάχιστον 200.000 ευρώ το χρόνο! - δεν… μαζεύονται με τίποτα.Τα παίρνω, που λέτε.Τα παίρνω πολύ. Και με τα… καλάμια και με τα κανάλια που έφτιαξαν τα… καλάμια. Και ελπίζω όταν έρθουν οι καλύτερες μέρες - αν έρθουν - να μην ξεχάσουν τα κανάλια τον τρόπο που τους φέρθηκαν τα… καλάμια. Και να ψάξουν να βρούνε νέα παιδιά. Να τα στηρίξουν και να προσέξουν να μην τα κάνουν κι αυτά καλάμια.

Δεν έχω δίκιο; Με πνίγει το άδικο. Πείτε μου κι εσείς…
Απάντηση

Επιστροφή στο “Τηλεοπτικές σειρές”