Η ΕΚΔΙΚΗΣΗ ΤΟΥ... ΚΑΛΟΥ

Απάντηση
Kostas
Δημοσιεύσεις: 456
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 06, 2021 11:41 am

Η ΕΚΔΙΚΗΣΗ ΤΟΥ... ΚΑΛΟΥ

Δημοσίευση από Kostas »

Ένας από την κριτική επιτροπή δοκιμάζει ένα άνοστο [;] φαγητό και το …φτύνει επιδεικτικά μπροστά στην κάμερα-την άλλη φορά κάντε πιο κοντινό πλάνο στο… φτύσιμο για να το κάνουμε με τον ίδιο τρόπο στην… μικρή οθόνη.Ένας άλλος "πυροβολεί" έτερο παίκτη και ο τρίτος κοιτάει έναν ακόμα με… βλέμμα οχιάς. Κι όλα αυτά την ώρα που η... Αγένεία παθαίνει τον δέκατο... οργασμό βλέποντας τα "αστέρια" της σε πλήρη δράση!

Master…τι; Αλλάζω κανάλι. Big… τι; Μια πληθωρική τύπισσα φορά ένα... κομμάτι ύφασμα που υποδύεται το φόρεμα. Το τραβά από πάνω να ανέβει να κρύψει το... πλαστικό στήθος, σηκώνεται και το κατεβάζει για να κρύψει (;) το εσώρουχο - όχι, δεν παίρνω όρκο ότι φόραγε! Στο καπάκι... τζάμπα μάγκας με κομπολογιά ρίχνει... ζειμπεκιά, συναντάει την... πληθωρική – "το δυνατό μου σημείο είναι τα οπίσθιά μου" λέει αυτή με φωνή Ο90 και βγάλε. Η παρουσιάστρια Τα κάνω όλα και συμφέρω κάνει την υπεράνω χωρίς να σταματά τα "Είσαι κουκλίτσα", για να ακούσει... μια απ’ τα ίδια - τόσο πολύ χτυπήθηκε να αδυνατίσει, να μην ακούσει κι ένα καλό...στημένο λόγο; - την ώρα που ένας ρωτάει που να... κατουρήσει. Αλλάζω κανάλι και πάλι. Μαγειρεύουν... πάλι. Όλες και όλοι... Βέφα στη θέση της Βέφας - που κι αυτή κούρασε και πήγε σπίτι της όπως ήδη γνωρίζετε.

Α,δεν παλεύεται το... έργο. Φέρε το dvd του "Νησιού"!

Θα το ξαναδώ. Ξανά και ξανά. Εμβόλιο για τους... ιούς του κακού. Θα... δραπετεύσω σε αυτό. Με την βάρκα του Γιώργη, στο μισογκρεμισμένο σπιτικό που φτιάχνει η Ελένη, χέρι - χέρι με τον μικρό Δημητράκη, το υπέροχο Κρητικόπουλο που… κλέβει παράσταση, στα γραφικά σοκάκια της Πλάκας, του Άγιου Νικόλα και της Άνω Ελούντας... Έχω ανάγκη την μυθοπλασία - και όλοι την έχουμε όπως απέδειξαν τα θεόρατα νούμερα που πήρε η σειρά στην πρεμιέρα της και όχι μόνο. Χρειαζόμαστε την... παραμύθα, το να συγκινηθούμε, να αισθανθούμε κι όχι να... ξεράσουμε. Γιατί ξερνάω με τόσο... σκουπίδια!

Δεν είναι τυχαίο ότι τα... σπάει το Νησί! Διόλου τυχαίο!
Απάντηση

Επιστροφή στο “Τηλεοπτικές σειρές”