Ερωτικά μπερδέματα ανεβάζουν στο... κόκκινο το ισχυρό "L.A.P.D."

Απάντηση
Kostas
Δημοσιεύσεις: 456
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 06, 2021 11:41 am

Ερωτικά μπερδέματα ανεβάζουν στο... κόκκινο το ισχυρό "L.A.P.D."

Δημοσίευση από Kostas »

Ο Θωμάς… κοιμάται με δύο (εκ περιτροπής), ο Λουκάς… παίζει με μία αλλά θέλει "κολασμένα" άλλη, ενώ η μία από αυτές "κάνει παιχνίδι" με άλλους δύο (!), εκ των οποίων ο ένας "πολιορκεί" και τη γυναίκα του Προκόπη! Κι αυτά είναι μόνο πρόγευση των ερωτικών μπερδεμάτων που γίνονται ή θα γίνουν στο "L.A.P.D.", που πήρε ήδη… πράσινο φως και για του χρόνου!!!

Η γυναίκα του Προκόπη (Ιεροκλής Μιχαηλίδης), δηλαδή η Ολγα (Βάνα Ραμπότα), δέχεται ερωτική «πολιορκία» από ένα νέο πρόσωπο, τον Πέτρο (Νίκος Δροσάκης σε σπέσιαλ γκεστ), ο οποίος είναι ανιψιός του Λουκά (Γιώργος Χρυσοστόμου) και «παίζει» και με τη Χριστίνα (Αντιγόνη Κουλουκάκου), την ψυχολόγο που έχει μπει στο τμήμα για να… ανάψει φωτιές, η οποία έχει δεσμό με τον Λάμπρο (Αλκης Παναγιωτίδης), αλλά την…καλοβλέπει και ο Λουκάς! Ο οποίος Λουκάς θέλει τρελά τη Ζωή (Χριστίνα Μαντέση) και συνάπτει κρυφό δεσμό μαζί της, μιας και ο Προκόπης δεν τον θέλει με τίποτα μαζί με την κόρη του… Μέσα στον τρελό πανικό εμφανίζεται και η πρώην του Θωμά (Κρατερός Κατσούλης), η Κατερίνα (Δώρα Χρυσικού), που του ζητά να είναι πάλι μαζί φέρνοντάς τον σε δίλημμα, αφού εκείνος κοιμάται πλέον με την «καυτή» Λίτσα (Κωνσταντία Χριστοφορίδου). Τελικά θα παίξει και με τις δύο - εκ περιτροπής, μην πάει ο νους σας στο… καλό!-, μέχρι τη στιγμή που θα τον ανακαλύψουν και θα τον… σουτάρουν άγρια! Πάρτε ανάσα, να… ξεπιαστεί και το χέρι μου που τα έγραψα με τη μία όλα. Απαπαπα! Τι ερωτικό «γαϊτανάκι» είναι αυτό; Τι τρελά ερωτικά μπερδέματα «πρωταγωνιστούν» στο δυνατό «L.A.P.D»; Αυτή δεν είναι αστυνομική κωμωδία, παιδιά, είναι ερωτική υπερ-παραγωγή! Ολοι… κοιμούνται με όλους -ή έστω το θέλουν. Βγαλμένα από τη ζωή, σου λέει, όλα. Από τη ζωή...

ΙΕΡΟΚΛΗΣ ΜΗΧΑΗΛΙΔΗΣ

Ηθοποιός έμπειρος και χαρισματικός, ο Ιεροκλής Μιχαηλίδης ξέρει τον τρόπο να κερδίζει «στοιχήματα» είτε «ντύνεται» τον Αστυνόμο Μπέκα, είτε τον Προκόπη του «L.A.P.D». Αλήθεια, πόσο τον «κέντρισε» να κάνει κάτι τόσο διαφορετικό… καπάκι μετά τον «Μπέκα»; «Ακριβώς αυτό, το ότι ήταν τόσο διαφορετικό από τον Μπέκα», μου λέει. «Πέραν του αστυνομικού στοιχείου που έχουν και οι δύο, δεν υπάρχει τίποτα κοινό. Μου άρεσε πολύ που μου προτάθηκε κάτι τόσο κόντρα στον προηγούμενο ρόλο και είπα αμέσως το ''ναι''. Υπάρχει ένα γερό σενάριο και μια δυνατή ομάδα, με την οποία έχουμε ''δέσει'' απίστευτα…».

Αυτό που λέει είναι αλήθεια και το εισπράττει κανείς τόσο από το άψογο αποτέλεσμα όσο και από τα… backstage, όπου οι πλάκες «δίνουν και παίρνουν». «Θα σου έλεγα ότι έχουμε ένα… τέλειο παρασκήνιο κι αυτό βγαίνει και στο αποτέλεσμα, αλλά έχει γίνει τόσο... πασέ. Στην περίπτωσή μας ισχύει, αλλά ποιος να σε πιστέψει που το λένε όλοι; (γέλια). ''Δέσαμε'' αληθινά και χαίρομαι που πήραμε και παράταση για του χρόνου!».

ΒΑΝΑ ΡΑΜΠΟΤΑ

Η απόφαση του Μεγάλου Καναλιού να δώσει… πράσινο φως στη σειρά και για του χρόνου χαροποίησε και την εύστοχη και αποτελεσματική Βάνα Ραμπότα, που αρέσει πολύ στον ρόλο της συζύγου του Προκόπη. «Είναι υπέροχο να υπάρχεις σε μια τέτοια δουλειά, καλοφτιαγμένη, με μεράκι και όρεξη, με μια τόσο γερή παρέα και να ξέρεις ότι θα προχωρήσετε μαζί και του χρόνου. Είναι δύσκολοι καιροί και για την τηλεόραση και για εμάς τους ηθοποιούς έτσι που έχει γίνει το ''σκηνικό'' και είναι παρήγορο να ξέρεις ότι είσαι σε μια σειρά που σε εκφράζει και που σε καλύπτει απόλυτα…Το απολαμβάνω και το χαίρομαι πολύ!».

ΚΡΑΤΕΡΟΣ ΚΑΤΣΟΥΛΗΣ

Τι έκανε τον εύστοχο και καίριο Κρατερό Κατσούλη να πει το «ναι» στο «L.A.P.D.»; «Το σενάριο, οι συνεργάτες, ο ρόλος του Θωμά που με ''κέντρισε'' και με ιντριγκάρισε ιδιαίτερα… Βρήκα την ιδέα εξαιρετική, διάβασα τα σενάρια και ενθουσιάστηκα και, όταν πια μπήκαμε για γυρίσματα με τον Ιεροκλή και τον Γιώργο, είδα ότι έκανα την καλύτερη δυνατή επιλογή…».
Τον ρωτώ πόσο «δεμένοι» είναι. Τους παρακολουθώ και στη σειρά και στη ζωή και μοιάζουν να είναι «αυτοκόλλητοι» χρόνια! «Το ξέρεις ότι πριν από τη σειρά δεν είχαμε ξαναδουλέψει μαζί; Βρεθήκαμε και στα πρώτα δέκα λεπτά είχαμε… κολλήσει λες και υπήρχε σχέση χρόνων. Είναι εξαιρετικοί συνάδελφοι και υπέροχοι τύποι και τα γέλια που κάνουμε δεν... υπάρχουν!».

ΓΙΩΡΓΟΣ ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΟΥ

Ο ικανότατος Γιώργος Χρυσοστόμου, που βλέπει τις «μετοχές» του να... πιάνουν κόκκινο, συνεργάστηκε θαυμάσια με τον μετρ Στέφανο Μπλάτσο, σκηνοθέτη της σειράς, στο «Singles» και «ήθελα πολύ να ξαναδουλέψω μαζί του, πόσο μάλιστα σε μια σειρά τόσο διαφορετική και σε ένα ρόλο που δεν έχει την παραμικρή σχέση με τον Μάκη που έπαιζα εκεί. Ο Λουκάς είναι ένα ξεχωριστό ''στοίχημα'' για μένα και χαίρομαι που σ’ αυτό είμαι μαζί με τον Ιεροκλή, τον Κρατερό και όλη την πολύ δυνατή ομάδα…».

Οσο για το ερωτικό «γαϊτανάκι» που... έρχεται και κορυφώνεται στα προσεχώς, με εκείνον να «παίζει» με δύο ταυτόχρονα; «Το… απολαμβάνω», μου λέει χαμογελαστός, αν και οι πληροφορίες μου λένε ότι θα καταλήξει με τη Ζωή, την κόρη του Προκόπη. «Θα κρύψουμε τον έρωτά μας, προκειμένου να γλιτώσουμε από το… μένος του, αλλά όχι για πολύ!».
Εχουν κάνει ένα μικρό break από τα πολύωρα, εντατικά γυρίσματά τους, μου έχουν μιλήσει και έρχεται η ώρα της φωτογράφησης.
Η «δαιμόνια» Αθηνά Λεκάκου έχει βρει ένα χώρο και τον έχει διαμορφώσει ειδικά, ο Ιεροκλής αστειεύεται και θέλει να τον σηκώσουν στην αγκαλιά τους, αλλά, ευτυχώς, παίρνουν τη γλυκύτατη Βάνα στα χέρια τους. Λίγο μετά ο Γιώργος… σκαρφαλώνει στην πλάτη του Κρατερού και κάνει πλάκες με το πιστόλι. Η ώρα περνά, αλλάζουν πόζες, κάνουν μούτες και ετοιμάζονται να γυρίσουν στα γυρίσματά τους. Στον... επόμενο τόνο «παίζουν» ερωτικά «γαϊτανάκια». Αναμένουμε!

DREAM TEAM ΣΕ... ΔΡΑΣΗ

Η επιτυχία της σειράς, που πήρε... πράσινο φως για του χρόνου, οφείλεται σε όλη την dream team της δουλειάς. Οι Αποστόλης Τσαούσογλου - Νίκος Παπαδόπουλος υπογράφουν με μεράκι και ευρηματικότητα την απόδοση του σεναρίου - νέο σενάριο γράφουν οι δυο τους, δεν το συζητώ! -, ο Στέφανος Μπλάτσος κάνει… μαγικά στη σκηνοθεσία και πλάι στους Μιχαηλίδη,
Κατσούλη και Χρυστοστόμου, «δίνουν ρέστα» η Βάνα Ραμπότα, η Βίκυ Παπαδοπούλου, η Κωνσταντία Χριστοφορίδου και οι: Αστέριος Πελτέκης, Χριστίνα Μαντέση, Βαγγέλης Τάκος, Στέφη Πουλοπούλου, Αλκης Παναγιωτίδης, Δημοσθένης Φίλιππας.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Τηλεοπτικές σειρές”