Καθημερινή... Σταύρωση πριν την Ανάσταση!

Απάντηση
Kostas
Δημοσιεύσεις: 456
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 06, 2021 11:41 am

Καθημερινή... Σταύρωση πριν την Ανάσταση!

Δημοσίευση από Kostas »

Μπήκαμε στην Πολυκατοικία, που «σαρώνει» σε νούμερα και βάλαμε τον Θανάση, την Ελένη, τη Λίτσα και τον Τάκη να… τσουγκρίζουν αυγά λόγω των Αγιων ημερών! Οχι, οι εξαιρετικοί Παύλος Χαϊκάλης, Βασιλική Ανδρίτσου, Ελένη Κρίτα και Γιάννης Τσιμιτσέλης, που «ντύνονται» εξαιρετικά τους εν λόγω ήρωες, διόλου δεν τα… τσουγκρίζουν στα γυρίσματα. Υπάρχει ένα υπέροχο κλίμα, με τα γέλια να... δίνουν και να παίρνουν παρά το πιεστικό πρόγραμμα και τα πολύωρα γυρίσματά τους!

Παύλος Χαϊκάλης

Το προηγούμενο εξώφυλλο της «Πολυκατοικίας» ήταν λίγο πριν από τα Χριστούγεννα και νά τώρα λίγο πριν από το Πάσχα... τσουπ, και πάλι μαζί.

Γιατί σου κάνει εντύπωση; Είμαστε... εορταστικού περιεχομένου και μάλιστα δύο φορές την εβδομάδα καθ' όλη τη διάρκεια της τηλεοπτικής χρονιάς. Προσπαθούμε να προσφέρουμε γέλιο στους τηλεθεατές και να τους κάνουμε να περάσουν ευχάριστα, σε μια εποχή όπου τα προβλήματα πάσης φύσεως κυριαρχούν.

Εορταστική η «Πολυκατοικία», αλλά εσύ περνάς ένα δράμα! Αυτή η Λίτσα δεν σε αφήνει σε χλωρό κλαρί και βάζει τα δυνατά της να καταστρέψει τον έρωτά σου με την Ελπίδα.

Τη δουλειά της κάνει, εγώ από την πλευρά μου παλεύω να διατηρήσω τις ισορροπίες μέσα στην οικογένεια. Αν πάρω τοις μετρητοίς όσα κάνουν τα παιδιά και η αδελφή μου, δύο τινά μπορεί να συμβούν, ή να τρελαθώ ή να τους πετάξω από το σπίτι με τις κλοτσιές!

Η Μαργαρίτα... την έκανε για τη Βραζιλία με το αμόρε, αλλά οι πιθανότητες δείχνουν πως κάποια στιγμή θα επιστρέψει. Θα την προτιμήσεις από την Ελπίδα;

Μη μου βάζεις δύσκολα, η Μαργαρίτα είναι η μητέρα των παιδιών μου, αλλά και η Ελπίδα μού έχει φερθεί άψογα. Αν επιστρέψει η Μαργαρίτα, το δίλημμα θα είναι φοβερό. Πάντως, δεν αγχώνομαι από τώρα, ας έρθει εκείνη η στιγμή και βλέπουμε...

Πρέπει να σε πληροφορήσω ότι οι σεναριογράφοι σού επιφυλάσσουν άσχημες εκπλήξεις. Μετά τον Σταύρο τη διαχείριση αναλαμβάνει η Λίτσα, στη συνέχεια και πάλι ο Σταύρος και στο φινάλε, ενώ όλοι περιμένουν την επιστροφή του Θανάση, μια εταιρεία διαχείρισης κοινοχρήστων...

Από σας το μαθαίνω, στα γυρίσματα είμαστε στο σημείο όπου έχει αναλάβει ο Σταύρος. Οι... άτιμες εταιρείες μπαίνουν και στη δική μας πολυκατοικία; Ενα μπορώ να σας υποσχεθώ, δεν θα είναι για πολύ, θα επιστρέψω σύντομα στα καθήκοντά μου.

Στην εργασία σου θα επιστρέψεις; Μαθαίνω πως το σχολείο κλείνει και μένεις άνεργος.

Ετσι είναι, αλλά στο τελευταίο επεισόδιο η τύχη μού χαμογελά και σε μια περίοδο κρίσης βρίσκω μια δουλειά καλύτερη κι από την προηγούμενη.

Ελένη Κρίτα

Μπήκες… σαρωτικά στην «Πολυκατοικία» και κέρδισες τις εντυπώσεις με το… καλημέρα! Πες μου τι σου έκανε «κλικ» στο να αποδεχτείς την πρόταση αυτή, Ελένη.

Καταρχήν σ' ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια. Τι μου έκανε «κλικ»; Η μεγάλη αποδοχή που έχει η σειρά από το κοινό, η καλή ομάδα των ηθοποιών της και, φυσικά, το ότι μου προτάθηκε να κάνω κάτι τελείως, μα τελείως διαφορετικό από τη σνομπ ηρωίδα που έπαιζα στο «Παρά πέντε». Ηταν μεγάλη πρόκληση για μένα η Λίτσα!

Πριν σταθούμε στη νέα ηρωίδα που ερμηνεύεις εξαιρετικά, θέλω να μιλήσουμε για τη λατρεμένη Μαριλένα που έκανες στο «Παρά πέντε» αλλά και για την ίδια τη σειρά…

Ηταν μια υπέροχη δουλειά που «έγραψε» για πάντα μέσα μου. Ημασταν μια πολύ δεμένη παρέα, γίναμε φίλοι καρδιάς, περνάγαμε εξαιρετικά στα γυρίσματα και ήταν μεγάλη η χαρά μας από την τεράστια αποδοχή του κόσμου. Ηταν η σειρά που με έκανε πιο γνωστή στο πλατύ κοινό, που μου άνοιξε πόρτες, που με βοήθησε πολύ… Ακόμα και σήμερα, μετά από τόσο καιρό, με σταματάνε στον δρόμο και μου μιλάνε γι' αυτήν με αγάπη.

Ξετρέλαινε τα μηχανάκια της AGB το «Παρά πέντε», τα ξετρελαίνει κα-νο-νι-κά και η «Πολυκατοικία» σας…

Και είναι πολύ ωραίο αυτό! Δίνουμε όλοι τον καλύτερο εαυτό μας για το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα κι αυτό το εισπράττει ο κόσμος και μας στηρίζει με θέρμη…

Μίλησέ μου για τη Λίτσα, που είναι ξεχωριστό «στοίχημα» για σένα, Ελένη.

Είναι όντως «στοίχημα» ο ρόλος αυτός! Δεν κάνω πάλι μια Κολωνακιώτισσα σνομπ, μια ξιπασμένη πλούσια, αλλά μια λαϊκή γυναίκα, φωνακλού και τσαπερδόνα! (γέλια). Εχει μια «Κατίνα» μέσα της, που βγαίνει και… έξω της (γέλια). Οταν γίνεται αυτό, δεν... γλιτώνει κανένας! (γέλια).

Πάσχα! Χρειαζόμαστε… Ανάσταση σε πολλούς τομείς;

Σε όλους! Αφού μας… σταυρώνουν καθημερινά, χρειαζόμαστε… Ανάσταση! (γέλια).

Βασιλική Ανδρίτσου

Ελεγα με την Ελένη ότι χρειαζόμαστε Ανάσταση σε πολλούς τομείς...

Και τι; Θέλεις να μάθεις αν συμφωνώ; Μα όλοι συμφωνούν με αυτό βλέποντας όλη την «κόλαση» που «παίζει» γύρω μας καθημερινά. Μας… σταυρώνουν παντού, μας... καπελώνουν, μας τρελαίνουν και, αν δεν γίνει κάτι σύντομα, θα είναι πολύ δύσκολα τα πράγματα. Χρειαζόμαστε μια…Ανάσταση και μια… ανάταση, μπορώ να σου πω, γιατί είναι «χλομό» το «τοπίο» γενικότερα. Πάρα πολύ «χλομό»!

«Παίζουν» και «τσουγκρίσματα» παντού!

Το έχει στο αίμα του ο Ελληνας το «τσούγκρισμα», παιδί μου, τι τα θες; (γέλια).

Η Ελένη, που παίζεις στη σειρά, έχει αποκτήσει φανατικότατους οπαδούς!

Το έχω, αγάπη μου, αυτό! Εχω…οπαδούς φανατικούς ό,τι κι αν κάνω! (γέλια). Η αλήθεια είναι ότι έχει αγαπηθεί πολύ ο ρόλος, όπως και όλη η σειρά, και τα τόσα μεγάλα νούμερα τηλεθέασης που φέρνει μας γεμίζουν με μεγάλη χαρά!

Εξ ου και παίρνετε παράταση για δεύτερη χρονιά. Αναμένουμε…ανατροπές!

Ανατροπές και εκπλήξεις. Τα καλύτερα έρχονται, γι' αυτό… λάβετε θέσεις!

Εσύ ζεις τον… απόλυτο μαραθώνιο, έτσι; Κάνεις γυρίσματα για τη σειρά και… πετάγεσαι χωρίς ανάσα στη Θεσσαλονίκη, αφού εκεί ανεβάζετε το «Δώρο».

Μαραθωνοδρόμος, όπως το λες (γέλια). Θέλω διακοπές άμεσα! Αμεσόταταααα!

Γιάννης Τσιμιτσέλης

Φήμες τον τελευταίο καιρό ήθελαν τον Τάκη να αποχωρεί σύντομα από την «Πολυκατοικία».

Τις διάβασα κι εγώ και απορώ από πού προήλθαν. Ποτέ δεν με ρώτησαν και, φυσικά, ποτέ δεν δήλωσα πως θα φύγω από τη σειρά. Απλά κάναμε ορισμένες συζητήσεις για να επεκτείνουμε τη συνεργασία μας και πέρα από τα 90 επεισόδια, δηλαδή και μετά τα Χριστούγεννα. Συμφωνήσαμε σχεδόν αμέσως, οπότε τζάμπα τα κουτσομπολιά. Και ξέρεις τι δεν μπορώ να... χωνέψω, ότι κανείς δεν μπήκε στον κόπο να επιβεβαιώσει τις πληροφορίες του. Ενα τηλεφώνημα να μου έκαναν και θα έπαιρναν την απάντηση!

Με τη Λουκία δεν είσαι μαζί, αλλά δεν χωρίζεις κιόλας. Πώς γίνεται αυτό;

Πρόκειται για μια σχέση-μπέρδεμα. Κατά βάθος αγαπιόμαστε, αλλά, δυστυχώς, δεν μπορούμε να ζήσουμε μαζί, τρωγόμαστε σαν τον σκύλο με τη γάτα.

Το καινούριο της αμάξι το έκανες... φυσαρμόνικα!

Τα παραλές, κάτι μερεμετάκια χρειάζεται και θα είναι σαν καινούριο... Αυτή η Ναταλί φταίει για όλα, μιλάει και με αποσυντονίζει. Μην ξεχνάς, όμως, ότι έγινα δάσκαλος οδήγησης για να βοηθήσω οικονομικά τη Λουκία, που είχε μείνει χωρίς δουλειά και περνούσε δύσκολα οικονομικά.

Τους αναγνώστες μας τους προσέχουμε, γι' αυτό θα τους αποκαλύψουμε πως είσαι... παλιοχαρακτήρας. Κοιμάσαι ένα βράδυ στο σπίτι της Ελένης και καταλήγεις να την... κουτουπώσεις. Δεν ντρέπεσαι λιγάκι;

Και χειρότερος είμαι, αλλά δεν θα σου κάνω τη χάρη να σου πω λεπτομέρειες. Απλά ότι είχε πιει μερικές μπύρες παραπάνω...

Η «Πολυκατοικία» «σκίζει»! Αληθινά περίμενες τέτοια επιτυχία;

Διαβάζοντας το σενάριο σιγουρεύτηκα για ένα πράγμα, πως δεν θα «κοπεί»! Τη σημερινή εποχή, έτσι όπως έχει διαμορφωθεί η κατάσταση, αν μια σειρά ολοκληρώνεται είναι μεγάλη επιτυχία. Κι αν έρθει η επιτυχία, ήρθε...
Απάντηση

Επιστροφή στο “Τηλεοπτικές σειρές”