Η Dove Cameron «παλεύει» με την κατάθλιψη

Απάντηση
Tania
Δημοσιεύσεις: 101
Εγγραφή: Παρ Μάιος 20, 2022 11:51 am

Η Dove Cameron «παλεύει» με την κατάθλιψη

Δημοσίευση από Tania »

Η Dove Cameron αποκάλυψε στους θαυμαστές της ότι μερικές φορές νιώθει «τρομοκρατημένη» ψυχολογικά.

Η τραγουδίστρια που ερμήνευσε το τραγούδι Boyfriend και που έπαιξε ως ηθοποιός στην ταινία των Descendants μπήκε στο Instagram την Τετάρτη και αποκάλυψε τη μάχη της με την κατάθλιψη και τη δυσφορία με τους θαυμαστές της, γράφοντας στη λεζάντα μια σειρά από δακρύβρεχτες selfies.

«Για μένα, η ταυτότητα και ο εαυτός ήταν πάντα εκ διαμέτρου αντίθετοι και υπήρχε χώρος μόνο για έναν κάθε φορά να απασχολεί τη ζωή μου», ξεκίνησε η 26χρονη ανάρτησή της. «Ποτέ δεν μπόρεσα να τους κάνω να πιαστούν χέρι-χέρι, και συνειδητοποιώ ότι καθώς μεγαλώνω, είναι επειδή έχω μια βαθιά πεποίθηση ότι αυτός που είμαι είναι λάθος, δεν επιτρέπεται να είμαι όπως είμαι, δεν είμαι εννοημένος. να είμαι εδώ. Μέχρι στιγμής, ο εαυτός και η ταυτότητα φαίνεται να βλάπτουν το ένα το άλλο, σύμφωνα με την προσωπική μου εμπειρία».

Η σταρ των Liv and Maddie αποκάλυψε ότι κάλυπτε καθρέφτες, έκλαιγε πολύ και αισθάνεται λάθος με ρούχα που αγαπούσε, καθώς μερικές φορές «τρομοκρατείται από την ταυτότητα και την εικόνα μου».

Ένας σημαντικός παράγοντας στην κατάθλιψή της, εξήγησε η Dove, είναι η δημόσια εικόνα της: «Η σεξουαλικότητα και οι επιτελεστικές νόρμες φύλου, οι κοινωνικές ανταμοιβές και η ταυτότητα με κάνουν πραγματικά να αναρωτηθώ. και όλοι παντού δεν είναι βέλτιστοι για ψυχική υγεία, καθαρότητα ενέργειας ή σχέση με τον εσωτερικό μας κόσμο. Για κανέναν από εμάς."

Η δυσφορία, το αντίθετο της ευφορίας, είναι μια βαθιά κατάσταση ανησυχίας ή δυσαρέσκειας και μπορεί να συνοδεύει καταστάσεις όπως η κατάθλιψη και το άγχος.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Μουσική”