The Google Story: Inside the Hottest Business, Media, and Technology Success of Our Time

Απάντηση
Lakis
Δημοσιεύσεις: 281
Εγγραφή: Τρί Μάιος 25, 2021 10:35 am

The Google Story: Inside the Hottest Business, Media, and Technology Success of Our Time

Δημοσίευση από Lakis »

Στις 7 Σεπτεμβρίου του 1998 δημιουργήθηκε η Google Inc. Δυο παλαβοί τύποι, ο Sergey Brin και ο Larry Page αποφάσισαν με πολύ μεράκι, 4 υπολογιστές και 100,00$ από έναν ακόμα παλαβότερο επενδυτή να δώσουν σε αυτό που πίστεψαν τη μορφή μιας εταιρείας

Σήμερα, 10 χρόνια μετά, απλά τα πάντα είναι Google

Επειδή όπως θα έχετε καταλάβει εκτός από internetakias είμαι και googlakias δε μπορούσα να αφήσω αυτή τη μέρα έτσι, χωρίς κάτι να το γιορτάσουμε

Νομίζω πως η επετειακή έκδοση για τα 10 χρόνια Google του πολύ γνωστού βιβλίου The Google Story: Inside the Hottest Business, Media, and Technology Success of Our Time του David A. Vise είναι ότι πρέπει :)

Λοιπόν το μόνο που έχετε να κάνετε είναι ένα comment. Για αλλαγή σκέφτηκα το εξής. Ο νικητής θα είναι αυτός που θα βγάλει η πρώτη μπαλίτσα του Τζόκερ που κληρώνει σήμερα στις 21:00:)

Αν τυχόν μέχρι την κλήρωση υπάρχουν πάνω από 45 comments τότε θα κερδίσει και άλλος ένας (η δεύτερη μπαλίτσα, αλλά μετρώντας από το 46ο και μετά). Και να σας πω και κάτι; Επειδή δε μου αρέσουν οι τσιγκουνιές θα κερδίζει 1 βιβλίο ανα 45 comments (με τον ίδιο τρόπο, max 5 βιβλία). Έτσι, για να δούμε πόσοι θα λάβουν μέρος μέχρι τις 21:00 το βράδυ (plz ένα comment ο καθένας για να είναι δίκαιο)

Το βιβλίο κυκλοφορεί στις 23 Σεπτεμβρίου αλλά θα κάνω από τώρα την προπαραγγελία για τους νικητές (αν κάποιος το βιάζεται μπορεί να λάβει και τη μη επετειακή έκδοση, δε νομίζω να έχει σημαντική διαφορά :) ). Αν και το θεωρώ λίγο αστείο να υπενθυμίσω πως καμία σχέση δεν έχω ούτε με το Google αλλά ούτε και με τον ΟΠΑΠ.

Δείτε εδώ περισσότερα για το βιβλίο

UPDATE το πρώτο νούμερο που έβγαλε το Τζόκερ ήταν ο αριθμός 37. Επειδή οι συμμετοχές ήταν 32 κερδίζει το νούμερο της δεύτερης μπαλίτσας , δηλαδή το 31 που είναι το σχόλιο του Hitman
Απάντηση

Επιστροφή στο “Βιβλία”