Phone Camera Lens Kit for iPhone, Android, 20X Telephoto Zoom Lens, Phone Wide Angle & Macro Lens, Fisheye, CPL Lenses C

Απάντηση
Anita
Δημοσιεύσεις: 167
Εγγραφή: Παρ Οκτ 22, 2021 3:55 pm

Phone Camera Lens Kit for iPhone, Android, 20X Telephoto Zoom Lens, Phone Wide Angle & Macro Lens, Fisheye, CPL Lenses C

Δημοσίευση από Anita »

Έρχεται με φακό, αλλά και ένα μικρό τρίποδο και τηλεχειριστήριο

που θα χρησιμοποιήσω και τα δύο για να κάνω φωτογραφίες στα ταξίδια μου.

Διαθέτει φακό macro, fisheye (ωραίο εφέ) και ευρυγώνιο φακό. Θα χρησιμοποιήσω ευρυγώνιο φακό για να φτιάξω selfie και να απαθανατίσω περισσότερο τα συμφραζόμενα του μέρους που επισκέπτομαι.

Αυτοί είναι καλοί για ερασιτεχνική ή περιστασιακή χρήση, νομίζω ότι για επαγγελματική χρήση θα πρέπει να χρησιμοποιήσετε πιο σύνθετους φακούς και ίσως χρησιμοποιείτε κάμερα αντί για τηλέφωνο.

Υπάρχουν μικρές παραμορφώσεις στην εικόνα, αλλά είναι απαρατήρητες ή δεν επηρεάζουν τη χρήση (ούτως ή άλλως, ο φακός της κάμερας του τηλεφώνου έχει ήδη παραμορφώσεις στις γωνίες και στην άκρη)

Δεν δοκίμασα ακόμα τους φακούς CPL, αλλά έμαθα ότι θα μπορούσε να μειώσει τις αντανακλάσεις σε λήψεις με νερό ή γυαλί, είναι σαν ένα πολωμένο εφέ φακού και θα το δοκιμάσω επίσης, (δεν είχα δει αυτόν τον τύπο φακού πριν σε άλλα κιτ).

Η λαβή είναι καλή, πρώτα νομίζω ότι δεν θα ταιριάζει στο τηλέφωνό μου S7, αλλά μετά υπολογίζω ότι το νήμα του φακού θα κινηθεί σε μια ράγα για να προσαρμοστεί. Θα πρέπει να το κεντράρετε πριν τοποθετήσετε τον φακό, και επίσης μετά την τοποθέτηση του φακού, φροντίστε να εστιάσετε ξανά τη φωτογραφική μηχανή σας.

Εάν κάνετε λήψη με τηλεσκόπιο 20X, βεβαιωθείτε ότι χρησιμοποιείτε τρίποδο γιατί μικρές κινήσεις (ακόμη και όπως ο καρδιακός σας παλμός) στο χέρι σας θα μπορούσαν να εμποδίσουν τη λήψη να είναι σταθερή και καθαρή.

Έρχεται με έναν μικρό οδηγό αντιμετώπισης προβλημάτων, που σας βοηθά να κατανοήσετε πώς να το χρησιμοποιείτε σωστά και με αποτελεσματικό τρόπο. και επίσης με μια πολύ βολική θήκη, που φαίνεται πολύ επαγγελματική.

εν συντομία, ως ερασιτέχνης χρήστης, είμαι πολύ ευχάριστος με αυτή την απόκτηση.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Φακοί Φωτογραφικών Μηχανών”