Κριτήριο διαιρετότητας αριθμού

GMat
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 30, 2021 3:18 pm

Κριτήριο διαιρετότητας αριθμού

Δημοσίευση από GMat »

Μερικά προβλήματα τόκων και δυαδικής λογικής
pangalos.eu
Katerina
Δημοσιεύσεις: 298
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 17, 2021 5:09 pm

Δημοσίευση από Katerina »

Καλέ μου άνθρωπε, αυτό που κάνεις με το spamming δεν προσθέτει καμία αξία για να δημιουργηθεί κάποια συζήτηση γύρω από το θέμα που έχεις ανοίξει. Δυστυχώς αν συνεχίσεις αυτήν την μεθοδολογία θα δεχτείς Ban
GMat
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 30, 2021 3:18 pm

Δημοσίευση από GMat »

Δεν κατάλαβα τι εννοείτε spam. Βλέπετε κάποια εμπορική προώθηση;
Μοιράστηκα ένα σάιτ μαθηματικών προβλημάτων και προγραμμάτων που αφορούν την λύση τους, σε ένα φόρουμ μαθηματικών στο ίντερνετ. Τι πιο φυσικό;;;;
Που ακριβώς είδατε το spam; Αν είχατε αφιερώσει τα 30 δευτερόλεπτα που που σας πήρε να γράψετε το κακόβουλο σχόλιό σας, στο να κοιτάξετε το σάιτ, θα βλέπατε ότι είναι αφιερωμένο στα μαθηματικά, συμπεριλαμβανομένου και του θέματος της ανάρτησής μου.
Katerina
Δημοσιεύσεις: 298
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 17, 2021 5:09 pm

Δημοσίευση από Katerina »

Σου ζητώ συγνώμη αν θίχτηκες. Αλλά το να έρχεσαι απλά να διαφημίζεις ένα site χωρίς να παραθέτεις κάτι προς συζήτηση, τότε γίνεται εύκολα κατανοητό πως αυτή η ενέργεια παραπέμπει σε spam. Άσχετα αν δεν είχες αυτή την πρόθεση
Katerina
Δημοσιεύσεις: 298
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 17, 2021 5:09 pm

Δημοσίευση από Katerina »

Ωστόσο ακόμη δεν εξήγησες τίποτα για το «Κριτήριο διαιρετότητας αριθμού» που άνοιξες ως θέμα
GMat
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 30, 2021 3:18 pm

Δημοσίευση από GMat »

Ναι, ακριβώς αυτό! Θίχτηκα, γιατί συνεχίζεις να αγνοείς το θέμα του σάιτ που "διαφήμισα" αλλά εμμένεις στην υπεράσπιση της επιπόλαιης αρχικής σου άποψης. Αν σε ενδιαφέρουν τα μαθηματικά, καλά θα κάνεις να μελετάς καλύτερα και να μην απαντάς με ζωώδες ένστικτο.
Katerina
Δημοσιεύσεις: 298
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 17, 2021 5:09 pm

Δημοσίευση από Katerina »

Και πάλι συνεχίζεις να βάζεις link χωρίς να συζητάς τίποτα. Καλό είναι να ξέρεις πως τα link αφαιρούνται όταν δεν υπάρχει κάτι σχετικό προς συζήτηση
GMat
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 30, 2021 3:18 pm

Δημοσίευση από GMat »

Το λίνκ που παρέθεσα είναι ακριβώς το θέμα. Αλλά συνεχίζεις να απαντάς χωρίς να μελετάς. Το λινκ που παρέθεσα περιέχει την ανάλυση και μελέτη στην οποία αναφέρεται η ανάρτηση. Έχεις κάτι να προσθέσεις επί της ανάλυσης αυτής ή να τρολάρεις, προτιμάς;
Nikolaos
Δημοσιεύσεις: 461
Εγγραφή: Τρί Ιαν 19, 2021 5:02 pm

Δημοσίευση από Nikolaos »

Κατερίνα, άσε τον κύριο να εκφραστεί έτσι όπως εκείνος επιθυμεί.
Katerina
Δημοσιεύσεις: 298
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 17, 2021 5:09 pm

Δημοσίευση από Katerina »

Εντάξει, δεκτό αυτό που εξήγησες. Και ειλικρινά σου ζητάω συγνώμη. Όμως το θέμα είναι να ανοιχτεί ένας Δίαυλος επικοινωνίας με το επιχείρημα σου για να συμμετέχουν και άλλοι χρήστες στη συζήτηση
GMat
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 30, 2021 3:18 pm

Δημοσίευση από GMat »

Πολύ Ωραία...
Το ερώτημα λοιπόν, είναι:
Μπορούν να χωρέσουν 3.001.223 ΠΡΩΤΟΙ αριθμοί σε ένα αρχείο μεγέθους 2.124.800 bytes;
Θες να σου στείλω το αρχείο να δούμε αν θα καταφέρεις να το συμπιέσεις με ότι εφαρμογή διαθέτεις; zip, gzip κλπ;
Δεν θα μπορέσεις, γιατί δεν έμαθες να μελετάς! :P :lol:
Katerina
Δημοσιεύσεις: 298
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 17, 2021 5:09 pm

Δημοσίευση από Katerina »

Όχι, ειλικρινά δεν το γνωρίζω και από τα λεγόμενά σου καταλαβαίνω πως είσαι γνώστης του αντικειμένου.
GMat
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 30, 2021 3:18 pm

Δημοσίευση από GMat »

Είπες τα πρώτα πράγματα που με βρίσκουν σύμφωνο.
"Δεν γνωρίζεις"
"Είσαι γνώστης του αντικειμένου"

Ακριβώς!
Να σε προκαλέσω σε μία παρτίδα του παιχνιδιού "Σπίρτα" ή ΝΙΜ και να βάλουμε ένα στοίχημα ότι θα χάσεις κάθε παρτίδα όσα χρόνια κι αν παίζουμε;
Ξέρεις γιατί;;;; Γιατί μπορώ και κάνω γρήγορη πνευματική αριθμητική στο δυαδικό σύστημα αρίθμησης.
Ούτε αυτό το γνώριζες. :roll:
GMat
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 30, 2021 3:18 pm

Δημοσίευση από GMat »

Καλό βράδυ. Πάω να ρίξω έναν υπνάκο να είμαι έτοιμος για ΝΙΜ, αργότερα
Katerina
Δημοσιεύσεις: 298
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 17, 2021 5:09 pm

Δημοσίευση από Katerina »

Εγώ προσωπικά γνωρίζω σκάκι. Σε αυτά τα παιχνίδια που μου έχεις αναφέρει εννοείται πως υστερώ, και για να είμαι πιο αντικειμενική δεν τα γνωρίζω καθόλου
Απάντηση

Επιστροφή στο “Μαθηματικά”