Nokia 8.1

Απάντηση
Kostas
Δημοσιεύσεις: 456
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 06, 2021 11:41 am

Nokia 8.1

Δημοσίευση από Kostas »

Υπερ ευχαριστημένος από τη Nokia,είχα στη κατοχή μου το Nokia 6,μετά το 7plus,και τώρα το 8.1!στο unboxing εξεπλάγην ευχάριστα, από την εμφάνιση και υφή της συσκευής! Η Nokia κάνει πολύ σοβαρή δουλειά και φαίνεται! Πραγματικά με βαριά χρήση, δεΝ κολλάει πουθενά! (δεν κλείνω ποτέ δεδομένα και WiFi,κατεβάζω μουσική και ταινίες, παίζω παιχνίδια, φωτό, βίντεο κλπ!). μπαταρία 2 μέρες με αυτή την χρήση!

Δεν μου έχει πέσει ακόμη για να έχω εμπειρία σε σχέση με την αντοχή, αλλά οι προηγούμενες Nokia συσκευές, ήταν ανθεκτικότατες σε πολλαπλά και άτσαλα πεσίματα! το συγκεκριμένο κινητό δεν έχει Corning gorilla αντιχαρακτική οθόνη, αλλά την αντίστοιχη της εταιρίας Nippon (neg) που μοιάζει ίδια με το gorilla glass! Η πίσω πλευρά του κινητού είναι επίσης γυάλινη με την ίδια προσθήκη της neg! στιβαρή κατασκευή, αλλά όπως όλα τα γυάλινα πλέον κινητά, γλιστράει και καλό είναι να συνοδεύεται έστω από υποτυπώδη θήκη!

Η συσκευή έρχεται με android 8.1, που όμως άμεσα με το άνοιγμα γίνεται η αναβάθμιση σε 9.0! Επίσης λόγω του ότι συγκαταλέγεται στις android one συσκευές, είναι δεδομένο ότι κάθε μήνα θα λαμβάνει αυτόματα, και άμεσα απ' ευθείας από τη Google όλες τις αναβαθμίσεις, καθώς και αναβάθμιση λογισμικού μέχρι το 2021 (εκδόσεις Q και R του android που έπονται!
Απάντηση

Επιστροφή στο “Nokia”