Neuma Professional Microphone Stand with Pop Protection, Heavy Duty Microphone

Απάντηση
melina
Δημοσιεύσεις: 159
Εγγραφή: Παρ Σεπ 10, 2021 2:32 pm

Neuma Professional Microphone Stand with Pop Protection, Heavy Duty Microphone

Δημοσίευση από melina »

Σίγουρα δεν προορίζεται για βαριά μικρόφωνα (για ένα βαρύ μικρόφωνο χρειάζεστε απλώς ένα πολύ γερό σκελετό για να σηκώσει το βάρος ειδικά αν προστεθεί και η αράχνη στερέωσης) - οι βίδες πρέπει να σφίξουν γερά με ένα γαλλικό κλειδί , αφού το παξιμάδι από μόνο του δεν επαρκεί εντελώς - Το Pop filter για προστασία είναι εντάξει για κανονική χρήση, αλλά σίγουρα δεν ενδείκνυται για Studio, διότι αν αναλογιστούμε το εύρος τιμών των Pop filter που ξεπερνούν πολύ σε κόστος την πλήρη βάση μικροφώνου. Συνολικά, το προϊόν είναι πολύ σταθερό, εύκολο στην τοποθέτηση και εγκατάσταση. Αν ψάχνετε για ένα βραχίονα μικροφώνου για μερικά βίντεο YouTube ή κάτι παρόμοιο που να φέρει ένα LIGHT μικρόφωνο και να περιστρέφεται εύκολα, αλλά δεν θα χρησιμοποιηθεί για επαγγελματική χρήση, τότε πολύ πιθανόν να μείνετε απόλυτα ευχαριστημένοι με αυτόν τον βραχίονα

Είμαι τυχερή που το μικρόφωνό μου είναι ελαφρύ, αλλά το μικρό βάρος από μόνο του δεν κρατά τη βάση στην επιθυμητή θέση. Το πιο ενοχλητικό από όλα: ότι μπορώ να το στερεώσω μόνο στη δεξιά πλευρά του τραπεζιού μου, συν ότι η βάση μπορεί να λυγίσει μόνο προς τα δεξιά αντί προς τα αριστερά! Επίσης είναι εύκολο στη συναρμολόγηση αλλά όλα τα άλλα είναι πολύ άσχημα. Είναι κρίμα, αλλά θα το κρατήσω πάντως.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Μικρόφωνα PC”