Treasure Cove TC-3020 Fortune Finder Digital Platinum Gold Metal Detector Set for Adults with High Accuracy Waterproof

Απάντηση
Stavroula
Δημοσιεύσεις: 104
Εγγραφή: Τρί Ιαν 04, 2022 7:13 pm

Treasure Cove TC-3020 Fortune Finder Digital Platinum Gold Metal Detector Set for Adults with High Accuracy Waterproof

Δημοσίευση από Stavroula »

Αγόρασα αυτόν τον ανιχνευτή μετάλλων για να εντοπίσω θαμμένους πασσάλους κατά μήκος των ορίων της ιδιοκτησίας μου. Όταν έλαβα για πρώτη φορά το αντικείμενο, το συναρμολόγησα και στη συνέχεια το δοκίμασα χρησιμοποιώντας ένα τέταρτο και ένα μαχαίρι τσέπης από ανοξείδωτο ατσάλι στο πάτωμα της τραπεζαρίας μου από σκληρό ξύλο. Το μηχάνημα μετά βίας εντόπισε αυτά τα δύο αντικείμενα. Περίμενα να έχει ισχυρό σήμα, αλλά αντίθετα ήταν αδύναμο. Στη συνέχεια πήγα στην κατά προσέγγιση τοποθεσία των ορίων της ιδιοκτησίας της ντουλάπας μου. Η έρευνά μου είπε ότι υπήρχε μερίδιο έρευνας σε αυτήν την τοποθεσία. Ενώ όντως βρήκα ένα σκουριασμένο σπασμένο στύλο T, το οποίο μπορεί να χρησιμοποιήθηκε για τη σήμανση του ορίου, δεν βρήκα πάσσαλο στο έδαφος όπως το βρήκα σε δύο άλλες οριακές θέσεις. Δεν ξέρω αν υπάρχει (1) κανένας πάσσαλος στο έδαφος, (2) ένας πάσσαλος στο έδαφος, αλλά είναι κάπου αλλού, ή (3) ένας πάσσαλος έρευνας εκεί τον οποίο ο ανιχνευτής απέτυχε να εντοπίσει.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Stavroula την Τετ Ιαν 05, 2022 5:04 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Takis
Δημοσιεύσεις: 373
Εγγραφή: Τρί Μαρ 30, 2021 1:44 pm

Δημοσίευση από Takis »

Είχα έναν φτηνό ανιχνευτή μετάλλων που αγόρασα για να προσπαθήσω να βρω ένα χρυσό δαχτυλίδι που έχασα, δυστυχώς το μόνο που βρήκα ήταν σκουπίδια. Δεν έχω βρει ακόμα το δαχτυλίδι μου, αλλά δεν έχω προλάβει να βγω έξω και να ψάξω ενδελεχώς. Το Treasure Cove έχει πολύ καλή διάκριση και νομίζω ότι θα το βρω όταν μπορέσω να κάνω μια ενδελεχή αναζήτηση. Τα ακουστικά έσπασαν όταν άνοιξα το κουτί, κάλεσα τον πωλητή για να υποβάλω μια αξίωση, ήταν πολύ εξυπηρετικός και μου έστειλε ένα νέο ζευγάρι την επόμενη μέρα. Υπηρεσία Α1.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ανιχνευτές Χρυσού”