SENZER SG500 Surround Sound Pro Gaming Headset with Noise Cancelling Microphone - Detachable Memory Foam Ear Pads

Απάντηση
Anita
Δημοσιεύσεις: 168
Εγγραφή: Παρ Οκτ 22, 2021 3:55 pm

SENZER SG500 Surround Sound Pro Gaming Headset with Noise Cancelling Microphone - Detachable Memory Foam Ear Pads

Δημοσίευση από Anita »

Χρησιμοποιώ αυτά τα ακουστικά για δουλειά. Χρειαζόμουν κάτι που να είχε μικρόφωνο που δεν ήταν συνδεδεμένο στο συρμάτινο τμήμα των ακουστικών. Χρησιμοποιούσα το Beats Solo3 και το μικρόφωνο στο καλώδιο έτριβε πάντα το πουκάμισο ή τα μαλλιά μου και οι συνάδελφοί μου θα μπορούσαν να το ακούσουν αυτό κατά τη διάρκεια των συναντήσεων μεγέθυνσης. Προσπάθησα επίσης να πάω ασύρματα με τα beats και το μικρόφωνό μου δεν ήταν τόσο καθαρό.

Πρώτα απ 'όλα, αυτά τα ακουστικά είναι ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ άνετα. Δεν έχω καθόλου σφίξιμο στο κεφάλι μου και τα μαξιλαράκια αυτιών με αφρό μνήμης είναι στριμωγμένα. Μπορώ να τα φοράω όλη μέρα στη δουλειά (περίπου 8-10 ώρες την ημέρα) χωρίς πονοκέφαλο ή πόνους στον αυχένα. Το κεφάλι μου είναι επίσης μικρό και ταιριάζουν τέλεια όταν δεν είναι τεντωμένα, ανησύχησα λίγο μιας και φαίνονται τεράστια στη λίστα. Έτσι, αυτά θα ήταν υπέροχα για παιδιά καθώς και για μικρούς ενήλικες. Ωστόσο, μπορούν να επεκταθούν για μεγαλύτερα κεφάλια. Μου αρέσει που μπορούν επίσης να διπλώνουν, ώστε να μπορώ να τα αφήνω στο πλάι όταν δεν εργάζομαι. Τα μαξιλαράκια αυτιών είναι μαγνητικά και μπορούν να αφαιρεθούν, δεν είμαι σίγουρος γιατί κάποιος θα τα αφαιρούσε, εκτός κι αν πρόκειται να τα αλλάξει

Το καλύτερο μέρος για μένα είναι πόσο απλό είναι να τα συνδέσω στον υπολογιστή μου. Είναι μόνο ένα καλώδιο έναντι του τρόπου με τον οποίο ορισμένα ακουστικά παιχνιδιών έχουν μια βοηθητική σύνδεση και σύνδεση USB. Αυτά συνοδεύονται από αντάπτορα, αλλά χρησιμοποιούσα μόνο το κύριο καλώδιο aux εισόδου.

Η ποιότητα ήχου είναι αυτή που θα περίμενε κανείς από ένα ζευγάρι ακουστικών $40. Δεν είναι τόσο εκπληκτικό όσο αυτά τα $300 που ακυρώνουν το θόρυβο του Bose, αλλά αρκετά αξιοπρεπή όπου δεν μπορώ να ακούσω το AC να τρέχει στο παρασκήνιο, αν έχω μουσική να παίζει. Επίσης, τα μπάσα σε αυτά είναι εκπληκτικά καθαρά και δεν έχουν παραμορφωθεί όπως τα περισσότερα φθηνά ακουστικά. Είμαι σίγουρα ευχαριστημένος με την ποιότητα ήχου για $40

Πλεονεκτήματα:

- Ελαφρύ και φορητό
- Εξαιρετικά άνετο
- Ωραίο σχέδιο (μοιάζουν με ακουστικά πιλότου ή κάτι τέτοιο)
- Απλή σύνδεση και αναπαραγωγή (ένα καλώδιο)
- Αξιοπρεπή ποιότητα ήχου και μπάσα

Μειονεκτήματα:

- Μακάρι το μικρόφωνο να μπορούσε να περιστρέφεται αντί να λυγίζει το καλώδιο προς τα πάνω κάθε φορά που το θέλω να φύγει από τη μέση. Αναρωτιέστε πόσο θα αντέξει το καλώδιο του μικροφώνου αν συνεχίσω να το λυγίζω προς τα πάνω όταν δεν το χρησιμοποιώ
- Υπάρχει ένα πόμολο στην αριστερή πλευρά που δεν νομίζω ότι κάνει τίποτα;
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ακουστικά”