Apple iPhone 11 Pro

Απάντηση
Kostas
Δημοσιεύσεις: 456
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 06, 2021 11:41 am

Apple iPhone 11 Pro

Δημοσίευση από Kostas »

Θα αναφερθω στο μοντελο των 256gb το οποιο βρισκεται στην κατοχη μου σχεδον 3 μηνεσ προεχομενοσ απο το iphone X

- απο εξωτερικης οψεως προφανως το κινητο ειναι κοσμημα...εξαιρετικη ποιοτητα κατασκευης με ατσαλινο περιβλημα χωρις τσιγκουνιεσ...οσον αφορα τη διαταξη των καμερων αν και στην αρχη ημουν διστακτικοσ με τα οσα ακουγα και διαβαζα μετα απο μια δυο μερεσ το συνηθισα και μπορω να πω οτι μου αρεσει κιολασ αν και θεωρω τη διαταξη του Χ αισθητικα πιο ομορφη...ομως σιγουρα κατι χανεισ και κατι κερδιζεισ, ενω για το notch πραγματικα δεν εχω να πω κατι μιας και ποτε δεν με ενοχλησε η εγκοπη αυτη.

- η οθονη ειναι και αυτη εξαιρετικης ποιοτητας με υψηλη αναλυση που στα δικα μου τα ματια ομως σαν απλως χρηστης δεν βρηκα και τρελεσ διαφορεσ με την αντιστοιχη του Χ ενω οι επαγγελματιες φωτογραφοι κλπ σιγουρα θα προσεξουν τις λεπτομεριες περισσοτερο απο εμενα..το σημαντικο ειναι πως δεν κουραζει και σε αυτο βοηθαει φυσικα και το true tone.

- η πολυσυζητημενη μπαταρια μπορω να πω πως πλεον ναι καλυπτει και τον πιο απαιτητικο χρηστη ενω σε εμενα κρατα περιπου 3 μερεσ μιασ και χρησιμοποιω το ipad τις περισσοτερες φορες για browsing

- στα του επεξεργαστη τωρα ο Α13 ειναι ενα ''τερατακι'' πραγματικα,σηκωνει καθε προγραμμα που εχω δοκιμασει και δεν εχει κολλησει ποτε...φυσικα ειναι ενα κομματι για το οποιο η apple καθε χρονο φροντιζει να μας κανει περιφανους

-οι καμερεσ του 11 pro ειναι απο τις καλυτερεσ που κυκλοφορουν σε κινητα (οχι ομως οι καλυτερεσ καλως ή κακως)...προσωπικα κατα τη διαρκεια της ημερασ οι φωτογραφιες μου ειναι το ιδιο καταπληκτικεσ οπως ηταν και με το Χ...το βραδυ ομως και εδω ειναι ολο το νοημα εγω εμεινα αφωνος...η διαφορα με το Χ ειναι αισθητη, το σποτελεσμα δε ικανοποιητικοτατο και εδω η apple αξιζει τα συγχαρητηρια εστω και αν αργησε σε σχση με τις αλλεσ εταιρειες.

εν κατακλειδι το iphone 11 pro προκειται για την πιο ολοκληρωμενη και ισως την τελευταια συσκευη της γενιας Χ,Χs,11pro, διορθωθηκαν ή τελειοποιηθηκαν ολα τα ζητουμενα και αναμενουμε το 12...οσον αφορα την τιμη τα ξερουμε,τα γνωστα εδω και χρονια ομως οσοι μπορουν να ανταπεξελθουν σε ενα τετοιο ποσο πραγματικα αξιζει..ελπιζω να σας φανει χρησιμη η αξιολογηση μου και να σας βοηθησει στην επιλογη σας.

ΥΓ1: αυτο το οποιο με ενοχλει απο την σειρα Χ και μετα ειναι το ποσο ευκολα γρατζουνιεται το ατσαλινο περιβλημα απο την πρωτη κιολασ μερα ειτε ειναι σε θηκη της apple ειτε σε θηκη αλλης εταιρειας..εδω πραγματικα κατι πρεπει να γινει γιατι ειναι κριμα

ΥΓ2: δεν αναφερθηκα καθολου στον ταχυφορτιστη μιας και δεν το χρησιμοποιησα καθολου...για τους δικους μου λογους φορτιζω το κινητο μυ με τον παραδοσιακο 5βαττο φορτιστη και ας περιμενω 3 ωρες
Απάντηση

Επιστροφή στο “iPhone”