AEG LX7-2-EB-P Ηλεκτρική Σκούπα 1.4lt 650W

Απάντηση
Nikolaos
Δημοσιεύσεις: 461
Εγγραφή: Τρί Ιαν 19, 2021 5:02 pm

AEG LX7-2-EB-P Ηλεκτρική Σκούπα 1.4lt 650W

Δημοσίευση από Nikolaos »

Εχω κλείσει έναν χρόνο απο την αγορα της σκουπας, και μπορω να πω οτι ειμαι αρκετα ικανοποιημενος. Η κατασκευη ειναι αρκετα ποιοτικη με καλης ποιοτητας πλαστικα και αρκετα φιλτρα, τα οποια θελουν τακτικο και συνεπες καθαρισμα για την σωστη λειτουργια της σκουπας. Συγκριτικα με σκουπες που ειχα στο παρελθον ειναι αυτη με τον λιγοτερο θορυβο, ωστοσο κανει αρκετο θορυβο και αυτη. Το αδειασμα του καδου ειναι απιστευτα ευκολο οπως και η εξαγωγη των φιλτρων. Το καλώδιο ειναι αρκετα μακρυ, αν υπαρχει καποια κεντρικη πριζα στο σπιτι και δεν ζειτε σε καμια βιλα στην εκαλη, μπορειτε να σκουπισετε και χωρις να μεταφερετε σε αλλη πριζα. Η αφαιρεση του κονταριου ειναι αρκετα ευκολη, γινεται με διακοπτη και η χρηση του τηλεσκοπικού κονταριού επίσης πολύ ευκολη. Οι ροδες της σκούπας ειναι πολύ σμουθ, και δεν θα σας δυσκολεψει στον χειρισμο και την μεταφορα της. Εχει δυο λαβες για σηκωμα. Αρκετα δυνατο ρουφηγμα. Στα αρνητικα της τωρα, ο διακόπτης on off ειναι ρολαριστος και δυσκολα ανοιγει με το πόδι ειδικα αν φορας και καμια χοντροπαντοφλα, οποτε χρειαζεται αν θες να την κλεισεις να σκυψεις, επισης παρολο που ειναι ρολαριστος εχει μονο δυο ταχυτητες. Τα ροδακια στην κεφαλη οταν γεμίσουν τριχες (ειδικα αν εχεις και δυο σκυλια οπως εγω) κολανε και θελει αρκετη προσοχη εκει, και τακτικο καθαρισμα. Η κατασκευη ειναι αρκετα ογκωδης, που σημαινει οτι δεν ειναι αρκετα ευελικτη αναμεσα στα επιπλα. Η επιλογη της κεφαλης για χαλι κανει δουλεια μονο οταν σπρωχνεις την σκουπα μπροστα, οταν την τραβας πισω απλα χοροπηδαει και δεν ρουφαει σχεδον τιποτα. Συμπερασματα... γενικα δεν ειναι η τελεια σκουπα, αλλα τα προτερηματα της υπερτερουν κατα την αποψη μου των μειωνεκτηματων της οποτε ειναι μια σκουπα την οποια θα ξανα αγοραζα.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ηλεκτρικές Σκούπες”