Το plus-size μοντέλο Alex Aspasia ανταποκρίνεται στα τρολ που κοροϊδεύουν τη σχέση της

Απάντηση
Areti

Το plus-size μοντέλο Alex Aspasia ανταποκρίνεται στα τρολ που κοροϊδεύουν τη σχέση της

Δημοσίευση από Areti »

Η Alex Aspasia είναι Αμερικανίδα plus-size μοντέλο με καμπύλες, σταρ του Instagram και influencer στα social media. Κέρδισε δημοτικότητα στις πλατφόρμες μέσων κοινωνικής δικτύωσης, ειδικά στο Instagram, μοιράζοντας τις υπέροχες, σαγηνευτικές, σαγηνευτικές φωτογραφίες και βίντεό της. Είναι επίσης γνωστή ως συμπαρουσιάστρια ενός podcast που ονομάζεται "Influence Me".

Η Alex μεγάλωσε στις Ηνωμένες Πολιτείες μαζί με τους γονείς και τα αδέρφια της. Όντας φανατική της μόδας και του μόντελινγκ από μικρή, αποφάσισε να κάνει καριέρα στον ίδιο χώρο ενώ σπούδαζε στο λύκειο. Κέρδισε την αρχική της φήμη ως μοντέλο με καμπύλες στο Instagram, καθώς οι φωτογραφίες και τα βίντεό της με καμπύλες συγκέντρωσαν χιλιάδες followers.

Ως μοντέλο με καμπύλες και διασημότητα στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης, ο Άλεξ υπήρξε πρόσωπο και προωθητής διαφόρων επωνυμιών μόδας, ένδυσης, σπορ, μακιγιάζ, εσωρούχων και μπικίνι, συμπεριλαμβανομένων των DressLily Official, The Coldest Water, Yoins, byte, Savage X Fenty, Shapellx και πολλοι αλλοι. Εκτός από αυτό, ανεβάζει βίντεο μόδας σε ένα ομώνυμο κανάλι στο Youtube.

Με βάρος 150 κιλά και 180 εκατοστά, περιγράφει τον εαυτό της ως «μεγάλο και ψηλό» μοντέλο και έχει αγκαλιάσει το σχήμα του σώματός της

Η Άλεξ παρουσίασε πρόσφατα τον νέο της φίλο σε ένα αγαπημένο βίντεο με το ζευγάρι ντυμένο για το Halloween, με εκείνη να φοράει μια στολή κουνελιού Jessica και τον σύντροφό της με ένα σετ λευκά αυτιά κουνελιού.

Η Αμερικανίδα influencer προέτρεψε τους οπαδούς της στο TikTok ότι το βάρος δεν έχει σημασία και είπε ότι η αγάπη μπορεί να έρθει σε όλα τα σχήματα και μεγέθη

Δεν αποκάλυψε την ταυτότητα του νέου της φίλου στα βίντεό της και δεν αναφέρει πόσο καιρό είναι μαζί.

«Μην αφήσετε το μέγεθός σας να σας εμποδίσει να βρείτε κάποιον ξεχωριστό», έγραψε στο κλιπ , το οποίο έχει πλέον πάνω από 700.000 προβολές.

Αλλά η Alex συνάντησε άσχημα σχόλια από σκληρούς νταήδες που κορόιδευαν το μέγεθός της και επειδή ήταν μικρόσωμο και αδύνατο άντρα.

«Λολ θα τον πνίξει», είπε ένας.

«Δεν υπάρχει περίπτωση να την άφηνε να καθίσει στην αγκαλιά του».

«Τι μεγάλο φορτίο, θα τον φάει ζωντανό», έγραψε ένας άλλος.

«Θα τον στριμώξεις».

"WTF μόλις είδα, θα τον φάει", είπε ένας νταής.

«Τι θα συμβεί αν κυλήσει από πάνω σου το βράδυ ενώ κοιμάσαι, δεν θα επιβιώσεις».

«Επιτρέψτε μου να μαντέψω, πληρώνει για όλο το φαγητό;» είπε ένας χρήστης του TikTok.

"Καλή τύχη αδερφέ."

Αλλά η Alex έσπευσε να απαντήσει στο μίσος, ακολουθώντας περισσότερα βίντεο που φώναζαν τους νταήδες και δείχνοντας ότι δεν την ενδιέφερε τι είχαν να πουν οι άλλοι.

«Γιατί είστε τόσο τρελοί;» ρώτησε φιλώντας τον σύντροφό της.

«Το αγαπημένο μου χόμπι είναι να τρελαίνω τα λιποφοβικά τρολ. Γελάω με τα τρολ που μισούν ότι είμαι μια χοντρή γυναίκα με έναν καταπληκτικό σύντροφο».

Παρά την αρνητικότητα, πολλοί από τους ακόλουθους της Άλεξ ήταν πολύ χαρούμενοι που βρήκε τον έρωτά της.

Άλλοι εξέφρασαν ότι θεωρούν τους εαυτούς τους «μεγαλύτερους» και έχουν αγωνιστεί να βρουν έναν σύντροφο που θα τους δεχτεί όπως είναι.

«Μακάρι να είχα την αυτοπεποίθησή σου, συχνά νιώθω ότι κανείς δεν θα με θέλει», έγραψε ένας.

«Εντάξει, θέλω να γνωρίσω έναν άντρα που αγαπά εμένα και το σώμα μου», είπε ένας άλλος. «Αλλά οι περισσότεροι άντρες θέλουν μια μπάρμπι και δεν είμαι αυτή».

Σε απάντηση στον Alex που δήλωσε ότι το βάρος δεν πρέπει ποτέ να εμποδίζει τους ανθρώπους να βρίσκουν αγάπη, ένας ακόλουθος διαφώνησε.

«Λοιπόν το βάρος μου με σταματάει», έγραψε ένας.

«Δεν έχω κανέναν».

«Θα βρεις κάποιον», ενθάρρυνε ο Άλεξ.

«Σίγουρα θέλει χρόνο».

Απάντηση

Επιστροφή στο “Γενικά”