Oleo-Mac GSH 560

Απάντηση
Kostas
Δημοσιεύσεις: 456
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 06, 2021 11:41 am

Oleo-Mac GSH 560

Δημοσίευση από Kostas »

Αγορασμένο 2 μήνες τώρα και έχοντας κόψει 3 τόνους περίπου έχω να πω τα εξής: Το μηχανάκι για τα λεφτά του είναι καλό αλλά υπάρχουν κ κάποια στοιχεία που δεν ικανοποιούν.

1. Δεν έχει 2 αντικραδασμικά στην λαβή με αποτέλεσμα να υπάρχουν κραδασμοί και να κουράζει

2. Τα πλαστικά του φαίνονται καλά αλλά το καπάκι της μηχανής που είναι γκρι όταν είναι ζεστό το μηχανάκι και δεν φοράς γάντι μπορεί κ να καείς!.

3. Το τσοκ του δεν κλειδώνει καλά αλλά εκκινεί εύκολα.

4. Έχει μεγάλη λάμα κ οι οδηγοί κοπής είναι πολύ κοντά με αποτέλεσμα να ζορΊζεται κάποιες φορές, θέλει να συνηθίσεις την λάμα!5)Έχει λίγο παραπάνω θόρυβο.

Όλα αυτά είναι συγκριτικά με τα Husqvarna που έχω και μπορώ να κρίνω. Για τα λεφτά του θα ικανοποιήσει πιστεύω, εγώ ήθελα ένα με 3-3,5 άλογα κ οικονομικό γιατί σε Husqvarna πήγαινα ψηλά.07/10/2020-Το μοτέρ είναι πολύ δυνατό, κόβω καμένες ελιές και δεν καταλαβαίνει τίποτα! Όπως έχω γράψει έχει λίγους κραδασμούς αλλά εκκινεί πολύ εύκολα! Κατανάλωση είναι σε νορμάλ επίπεδα κ η τιμή του γι' αυτα που προσφέρει πολύ καλή. Πιστέυω ότι με 45cm λάμα θα δουλεύει ακόμα καλύτερα. Για περισσότερες πληροφορίες θα επανέλθω.
dixontarave
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 12, 2022 6:01 pm

Δημοσίευση από dixontarave »

1. Δεν έχει 2 αντικραδασμικά στην λαβή με αποτέλεσμα να υπάρχουν κραδασμοί και να κουράζει

2. Τα πλαστικά του φαίνονται καλά αλλά το καπάκι της μηχανής που είναι γκρι όταν είναι ζεστό το μηχανάκι και δεν φοράς γάντι μπορεί κ να καείς!.
Stavroula
Δημοσιεύσεις: 104
Εγγραφή: Τρί Ιαν 04, 2022 7:13 pm

Δημοσίευση από Stavroula »

Είναι ένα εργαλείο που μπορεί να σου προσφέρει αρκετές δυνατότητες αρκεί να ξέρεις να το δουλεύεις.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αλυσοπρίονα”