Μυρωδιά στο σπίτι

Απάντηση
Nikolas7799
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 02, 2021 9:36 am

Μυρωδιά στο σπίτι

Δημοσίευση από Nikolas7799 »

Καλησπέρα παιδιά θέλω τη γνώμη σας. Έχω πρόβλημα στο νέο μου σπίτι με τη μυρωδιά του τσιγάρου έχει κολλήσει παντού. Ο προηγούμενος που το είχε κάπνιζε σαν φουγάρο μάλλον. :D Έχω δοκιμάσει τα πάντα δε φεύγει με τίποτα. Έκανα μια έρευνα και είδα ότι πολλοί χρησιμοποιούν γεννήτριες όζοντος και είμαι σε διαδικασία να αγοράσω μια. Έχει αγοράσει κανείς; Ξέρετε κάποια καλή;
Stavroula
Δημοσιεύσεις: 104
Εγγραφή: Τρί Ιαν 04, 2022 7:13 pm

Δημοσίευση από Stavroula »

Γεια σου. Πριν αγοράσεις οτιδήποτε πρέπει πρώτα να βάψεις το σπίτι, αν το κάνεις μόνος σου ένα χέρι με πλαστικό χρώμα το κόστος δεν ξεπερνάει τα 35 ευρώ μαζί με τα πινέλα και τις βούρτσες, και φυσικά θα είναι μόνιμο το αποτέλεσμα. Τώρα όσον αφορά, τους ατμοκαθαριστές δυστυχώς η καλής ποιότητας συσκευές είναι ακριβές, για παράδειγμα ο Ατμοκαθαριστής Karcher SC 3 Easy Fix 3.5bar έχει 120 ευρώ στην Ελλάδα και σίγουρα θα καλύψει τις ανάγκες σου.

Εννοείται πως υπάρχουν και καλύτερα μηχανήματα, αλλά είναι σχετικά ακριβά. Ωστόσο μην πέσεις στην παγίδα και πάρεις φθηνά μηχανήματα αξίας 20 ευρώ, γιατί δεν θα σε καλύψουν και θα αναγκαστείς να αγοράσεις ξανά ένα καινούργιο
melina
Δημοσιεύσεις: 159
Εγγραφή: Παρ Σεπ 10, 2021 2:32 pm

Δημοσίευση από melina »

Έχω τον ατμοκαθαριστή Karcher SC 3 Easy Fix εδώ και ένα μήνα περίπου και είμαι πολύ ικανοποιημένη. Τον χρησιμοποιώ για σφουγγάρισμα, ξεσκόνισμα, τζάμια, μπάνιο, τους αρμούς στα πλακάκια, ακόμη και για τις κουτσουλιές από τα περιστέρια στο μπαλκόνι! Χρειάζεται οπωσδήποτε επιπλέον εξαρτήματα, όπως τα μικρά βουρτσάκια και ανταλλακτικά πανάκια. Αφήνει λίγο νερό στο πάτωμα αλλά στεγνώνει γρήγορα. Έχω καθαρίσει με αυτόν καναπέ, πολυθρόνες, καρέκλες τραπεζιού πολύ εύκολα και γρήγορα. Η πολύ μεγάλη διαφορά που έχω παρατηρήσει σε σχέση με πριν που χρησιμοποιούσα σφουγγαρίστρα είναι ότι έχουν μειωθεί πολύ οι τρίχες γιατί το ειδικό εξάρτημα για το δάπεδο είναι σαν swiffer και απομακρύνει τις τρίχες που δεν απορροφά η σκούπα.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ατμοκαθαριστές”