Kesnos 70 Pint Dehumidifiers for Spaces up to 4500 Sq Ft at Home and Basements PD253D

Απάντηση
Anita
Δημοσιεύσεις: 168
Εγγραφή: Παρ Οκτ 22, 2021 3:55 pm

Kesnos 70 Pint Dehumidifiers for Spaces up to 4500 Sq Ft at Home and Basements PD253D

Δημοσίευση από Anita »

Αγόρασα αυτόν τον αφυγραντήρα με την ελπίδα ότι θα έκανε τη δουλειά της μείωσης της υγρασίας χωρίς να χρειάζεται να λειτουργεί τόσο πολύ το A/C. και κάνει τη δουλειά τέλεια. χωράει σε μια μικρή περιοχή μεταξύ της ανοιχτής κουζίνας μου και του καθιστικού και είναι αρκετά αόρατο λόγω του κομψού σχεδιασμού και του κομψού αποτυπώματος. Το έχω ρυθμίσει να λειτουργεί αυτόματα όταν η υγρασία ξεπεράσει το 58 τοις εκατό και λειτουργεί σαν πάνω. Ειδοποιεί όταν το δοχείο νερού είναι γεμάτο.

Επίσης Λατρεύω τη μοντέρνα σχεδίαση και την ευκολονόητη διεπαφή αυτού του μοντέλου. Το άδειασμα είναι εύκολο αν και αν θέλετε να ξαναχρησιμοποιήσετε το νερό για φυτά, είναι δύσκολο να το ρίξετε σε ποτιστήρι ή μικρό δοχείο. Το νερό πηγαίνει παντού όταν χύνομαι από αυτό, οπότε συνήθως το πετάω στην πισίνα ή στον κήπο μου. Η μόνη μου πρόκληση είναι ο γάργαρος ήχος που κάνει όταν το τρέχω αμέσως αφού έχω αδειάσει το νερό. Αυτός ο ήχος διαρκεί για μερικές ώρες και αποσπά αρκετά την προσοχή που δεν μπορεί να είναι κοντά στον υπολογιστή της εργασίας μου ή μπορεί να ακουστεί στις κλήσεις μου. Κατά τα άλλα, έχει περάσει περίπου ένας μήνας και λειτουργεί άψογα. Το δικό μου το κρατάω στα 50 - ξεκίνησα στα 45 αλλά έπρεπε να το αδειάζω δύο φορές την ημέρα. Βρίσκομαι σε ένα σπίτι 1300 τετραγωνικών ποδιών σε υγρή FL, για αναφορά. Η διατήρησή του στους 50 έχει μειώσει τη συχνότητα αδειάσματος του δοχείου σε μία φορά την ημέρα και εξακολουθεί να είναι αρκετά αποτελεσματική για τη βελτίωση της ποιότητας του αέρα.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αφυγραντήρες”