Canon EOS 2000D

Απάντηση
Kostas
Δημοσιεύσεις: 456
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 06, 2021 11:41 am

Canon EOS 2000D

Δημοσίευση από Kostas »

Την μηχανή την αγόρασα πριν μία εβδομάδα και μπορώ να πω πως έχω μείνει άφωνος. Να ξεκαθαρίσω πως κάνω ερασιτεχνική χρήση. Είναι το υπέρτατο value for money για την τιμή και αυτά που προσφέρει. Οι φωτογραφίες είναι πολύ καθαρές, πολύ ποιοτικές και σε καλό φωτισμό μπορώ να πω πως μου έριξαν τα σαγόνια. Το βάρος της είναι πολύ χαμηλό και βολεύει στο χέρι ακόμα και παιδιά. Στο βίντεο τώρα. Γράφει άψογα. 1080p 30fps ή 720p 60fps. Εγώ σπάνια τραβάω 1080p αλλά φαίνεται πολύ καλό. Το 720p είναι ένα γνήσιο 720p, πολύ καθαρό, χωρίς κόκκους και σε εξαιρετικό φωτισμό για εμένα κάνει παπάδες. Το μενού της είναι εύχρηστο, απλό, εύκολο στη χρήση και το κάποιος μπορεί να το κατανοήσει πολύ απλά.

Ο φακός της τώρα. Είναι ο kit (18-55 IS II). Εμένα μέχρι στιγμής με καλύπτει στο άπειρο. Γράφει πολύ καλά σε καλό φωτισμό αλλά σε χαμηλό φωτισμό το έχασε το παιχνίδι. Για χαμηλό φωτισμό καλύτερα να πάρετε έναν με χαμηλό διάφραγμα (π.χ.ο 50mm f1.8)

Συμπέρασμα: Είναι μια πολύ καλή και ελαφριά μηχανή, κατάλληλη για όλους τους ερασιτέχνες και αν πάρετε και άλλους φακούς θα γίνει τέλεια.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Canon”